Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bazalt zuzalékot használhatok...

Bazalt zuzalékot használhatok aljzatnak?

Figyelt kérdés
Kb. 2-3 mm szemcsenagyságú.Ha igen,mit csináljak,mielött berakom.
2011. jan. 28. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Forrázd le ezt tudom ajánlani
2011. jan. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát használhatsz persze, csak a feketa bízíltot azt nagyon nagyon ki kell mosni vödörben, vagy 50x, mert úgy fog mint az atom.


Nekem is van olyanom, barátomnak is, meg Murrnak is van.


Én konkréten úgy mostam ki, hogy kis részletekben. Mert másképp nem tudtam.


Előszőr vödörbe öntöttem kicsit, majd bele vizet, megkevertem és leöntöttem róla a fekete löttyöt.

Ezt addig, míg már nem jött le róla fekete lé.

Csak mivel ez olyan, hogy ahogy kevered közben törik apróra, és örökké fogni fog, ezért a végén már inkább azt csináltam, hogy mini hálóba beleöntöttem egy kevés kavicsot, úgy a nagyon apró szemcsék kiestek. És végülis nagyjából tiszta lett.


Barátom meg csak úgy mosta ki a sajátját hogy 1 órán keresztül kevergette vödörben. Hát úgy is ki lehet.


Elég nehéz, de szerintem szép aljzat úgyhogy megéri szenvedni vele.


Ha nem sikerül teljesen kimosni tulajképp az úgyis le fog ülepedni, de ha később nyúlkálsz benne akkor mindig porfelhő lesz. Ezért érdemes jól kimosni ha van elég türelmed hozzá.

2011. jan. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

feketa bízíltot = fekete bazaltot

csak úgy látszik nem tudok írni :)) mindegy, érted.

2011. jan. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:
100%
Nemrég én is kipróbáltam. Egy idő után meguntam a mosást és beraktam az akváriumba. Pár óra alatt leülepedett és az összes por lemehetett az aljára vagy valami ilyesmi, mert hiába piszkálom az aljzatot, most már nem kavarodik fel belőle semmi. Jó színe van a garnéláimnak a fekete talajon.
2011. jan. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Én is nagyon szeretem, szerintem az egyik legszebb aljzat. A mosással én is megszenvedtem, elfogyott jópár üveg borocska, mire a végére értem, de megérte :) Viszont valóban hamarabb is beszórhattam volna, mert könnyen leülepedik, mosás közben mindíg opálos lesz kicsit a víz, ez nem probléma.
2011. jan. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösz a hasznos választ mindenkinek.
2011. jan. 28. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!