Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire lehet megélni az...

Mennyire lehet megélni az akvarizálásból? Illetve melyik a legjobbak keresett faj? (Halak, egyéb élőlények)

Figyelt kérdés
Miket érdemes szaporítani, és miket nem?
2011. jan. 30. 00:44
 1/4 anonim válasza:
100%

Semennyire. :)


Komolyra fordítva a szót:

Mindenből meg lehet élni, ha van elég befektetni való pénzed és szakértelmed, vagy még több pénzed, hogy megfizesd aki ért is hozzá.

Mind1, h milyen halakat csinálsz, neont is megér(het)i, mert olcsó, és sokan veszik, drágább halakban is lehet üzlet, mert azon több lehet a haszon.

De 10 ezer liter alatt el se kezd, mert nem fog megtérülni.


Pl. egy rózsás díszmárna termelői ára max: 50 Ft, azaz ennyit kapsz érte a nagykerben, míg a boltban te 250 körül juthatsz hozzá.

Tehát 50 Ft ból kell kigazdálkodnod a több hónapnyi nevelést +a hasznot, amiből megélsz.


remélem nem vettem el a kedved, de komolyan fontold meg, mielőtt belefogsz.

2011. jan. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Platypus ***** válasza:
100%
A legtöbb díszhalat ipari mennyiségben állítják elő nagy tenyészetekben. Kis tételben nem tudsz versenyezni az áraikkal, de még ha egy hatalmas tenyészetet is tervezel, eleve hátrányban vagy a csehekkel szemben, mert nekik sokkal tisztább és eleve lágy víz folyik a csapból. Szerintem vízinövényekkel érdemesebb próbálkozni. Egy vízinövénynél nem annyira problémás, ha nem viszik el időben és még egy darabig tárolnod kell. Nincsenek tömeges pusztulások se, ha mindent jól csinálsz, míg a halaknál a legnagyobb óvatosság mellett is kitör néha a dögvész. Ha mindenáron halakkal akarsz pénzt keresni, akkor a drága, különleges fajokkal érdemes próbálkozni, mint a diszkoszok vagy az L-es harcsák. Ha nekem lenne ilyen vágyam, akkor garnélákkal próbálkoznék. Itthon még nem sok helyen kapni, de kereslet úgy látom lenne rájuk, tenyésztők se nagyon vannak.
2011. jan. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van egy ötletem, hirdeted magad, hogy minden ingyen elvihető állatot elviszel. És egy olyat, hogy eladod őket olcsón.
2011. jan. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Persze, az ötlet jó, de addig tudod eladni őket olcsón, amíg nem kell sokat költeni a tartásra, etetésre, stb.

Ha az ingyen halat nem viszik el gyorsan, hamarosan drága lesz...


Arról már nem is beszélve, hogy az ellenőrizetlen forrásból származó halakat, összerakni előbb utób valami nyavalyát fog eredményezni. Persze ezen segíthet a karantén, de az sem olcsó, ha egy egy halat külön kell tenni mindig.

2011. jan. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!