Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halamon egy helyen egy...

A halamon egy helyen egy vörös dudor jelent meg, mi lehet?

Figyelt kérdés
2009. febr. 6. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! attól függ hol van a dudor! ha a torok vagy kopoltyú részen akkor pajzsmirigy gyulladása van! ezt általában jódhiány okozza! ha a testének más részén van akkor valószínűleg fekélybetegsége lehet! mindkettőre van gyógyszer! érdeklődj egy kereskedésben!
2009. febr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia


Az előttem szólót kiegészítve, lehet parazita is. Pl: hámférgesség (Gyrodactylus), esetleg horogféreg (Lernaea).

Rosszabb esetben tuberkulózis...amiből sajnos menthetetlen...de ha a többi halad egészségesen megúszta örülhetsz!

Ha a hal "vakarózik" (mindennek nekidörgölőzik) akkor valószínűleg parazita okozza. A piros kelésből nem lóg ki semmi?? Vékony szálra gondolok...Ha igen ki kell szedni!!!

Minden esetben különítsd el a halat!

Tegyél fertőtlenítőt a vizébe és a társas medencébe is amiben volt!

Ha a lob tovább növekszik, esetleg újabbak jelennek meg...nos, hát jobb ha segítesz a halon... :-(...így nem fog szenvedni!


Remélem segítettem! Állok rendelkezésedre!

2009. febr. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi!

Kisebb lett de feketés és nem lóg ki semmi belőle 1 éve kaptam őket eddig nem volt semmi betegségük nem használtam semmilyen szürőt levegőztetőt meg ilyesmit mert kicsi az akvárium és most vettem egy növényt jól lefertőtlenitettem de nem lehet hogy attól van?

2009. febr. 8. 19:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia


A szertől biztos nem...

Nincs éles tárgy az akváriumban? (pl: kő, szikla)

Mert az lehetséges, hogy megsértette magát, és elfertőződött!

Az is lehet, hogy fekély alakult ki rajta!

2-3 napig fertőtlenítős vízben tartsd, majd a víz 2/3-át cseréld ki. Esetleg, ha van jódod, akkor vedd ki a halat, és a sebet ecseteld le vele napi 2 alkalommal (amíg a fertőtlenítős vízben tartod).

Ha egyébként minden más rendben, (étvágy, úszás, közérzet, viselkedés) akkor meg fog gyógyulni!

2009. febr. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ismét végigolvastam a válaszod, mennyire kicsi akváriumról van szó??? És mekkorák a halaid?? Nehogy átess a megengedett határon, tehát a túlnépesítésen!!!

Arra figyelj!!!

2009. febr. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
25 liter az kicsi? sztem igen... már jobban van köszi a válaszokat
2009. febr. 10. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!