Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppim szülés előtt jó helyen...

Guppim szülés előtt jó helyen van egy ilyen akváriumban?

Figyelt kérdés
Méghozzá olyanban,ahol vannak kis guppik, de a terhes guppit egy átlátszó műanyag gömbbe tettem, ami tele van akkora résekkel, ahol a kishalak tuti kiférnek, de az anya tuti nem. Viszont az a baj, hogy a már meglévő kb 1 hónapos guppik is beférnek. Szerintetek vannak olyan kíváncsiak, hogy bemennek a nagyhalhoz? És a kicsik majd ha megszületnek, nem mennek vissza a gömbbe?
2011. szept. 15. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
ez a gömb külön erre a célra van kitalálva, vagy te találtad fel magad? :D nem biztos, hogy átszellőzik annyira, mint pl. egy elletőháló, vagyhogyishívják és a nagyguppi bomlástermékei nem jutnának el a zsűrőig.
2011. szept. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

öö és akkor ez most mit jelent? Hogy néz ki az elletőháló? Egyébként ez eredetileg "hörcsög gömb" :DDD

Szoval arra is kíváncsi vagyok, szerintetek ahol kifér a kishal, ott igen, be is fér, de mi a tapasztalat, vissza is merészkednek a kicsik a réseken?

2011. szept. 15. 20:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Inkább vegyél egy elletőketrecet, jobban jársz, mint ezzel a gömbbel.

[link]

2011. szept. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
első vagyok. azt próbáltam elmagyarázni, hogy amit a nagy guppi kakil, az nem fog kijönni a gömbből. tehát a gömbben a víz rosszabb minőségű lesz. tehát, a guppinak nem lesz jó. bár a guppi nem egy érzékeny fajta. egy próbát megér, úgyis szaporodnak annyit, mint a franc
2011. szept. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Itt az a probléma, hogy egy ilyen kis gömbben semmi úszástere nincs szerencsétlennek, ne tartsd benne rövid időre sem, mert állatkínzás. Amúgy az alapötlet teljesen jó. Nálam az elletés úgy zajlott régen, hogy kis akváriumokat egy átfúrt plexivel választottam ketté. A kishalak ügyesek, ha van hova menekülniük, akkor megteszik. Ha kicsit világosabb van a "jó" oldalon, az is segít, arra is mennek.
2011. szept. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!