Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A jávai moha spórákkal is...

A jávai moha spórákkal is szaporodik?

Figyelt kérdés
Mert van egy szép nagy jávai moha kupacom. De attól messzebb, ott ahol egyáltalán nem volt eddig, most ott is 1szálas kis mohák nőnek, amik szépen lassan beborítják az akvárium alját, és újabb hatalmas területet fednek le. Jah és a mohán kis barna valamik is vannak. Arra gondolom hogy annak lehet köze hozzá.
2011. jan. 30. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:

* Tudományos név : Vesicularia dubyana

* Magyar név: Jávai moha

* Szinonimák: Hypnum dubyanum

* Család: Amblystegiaceae (Tollmohák)

* Csoport: vízinövények

* Maximális magasság: a levelei 10-14 mm-esek

* Származás: Délkelet-Ázsia

* Természetes élőhely: Álló, pangó vizek

* Elhelyezés az akváriumban: Minden víz alatti tereptárgyon vagy a vízfelszínen úszva, lebegve.

* Világítás: Gyenge

* Hőmérséklet: 20-28 °C

* pH: Közönbös

* Keménység: 2-15 NK°


Megjegyzés: A Vesicularia dubyana nagyon szapora faj. Igen sok kapaszkodó, tapadó hajtása van, hamar összefüggő, bozontos réteget tud alkotni egy adott felületen, ezért gyakran használják a szaporító-medencékben is. Megtartja a rá hulló ikrákat, s megfelelő búvóhelyeket biztosít az apró ivadékoknak. Tartása nem támaszt különös követelményeket, csak a tisztítást igényli: rendszeresen öblítsük le az egész növényt a vízcsap alatt. Ilyenkor megszabadítjuk az elágazásai közé került nemkívánatos anyagoktól (melyek egy része gyakran a rossz szűrés miatt kerül bele). Szaporítása egyszerű: szét kell szedni több részre egy-egy bozontot, és a részeket egymástól távolabb helyezni.


Read more: [link]

2011. jan. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom. Mielőtt feltettem volna a kérdést, már utánajártam, de nem találtam erre vonatkozó cikket. Bár sehol sem írják hogy szaporodna spórákkal is.
2011. jan. 30. 21:07
 3/7 Platypus ***** válasza:
Akváriumban ritkán szaporodik spórával, de képes rá. A karácsony mohámon rendszeresen vannak spóratartó tokok. Ugyanúgy néz ki, mint a szárazföldi moháknál, egy vékony barna nyélen egy lefelé bólintó tokocska.
2011. jan. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket!

Utolsó:

Nekem is olyan kis spóratartó tokok vannak rajta, ami a szárazföldi moháknál megfigyelhető. Ez tiszta jó :D

2011. jan. 31. 09:59
 5/7 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy 28°C-os vízben is élve marad, de nálam a 28C-os vízben alig nőtt. A 24°-ba sem. Most 20°C-os vízben van, és szépen fejlődik. Bár lehet azért, mert a másik 2 akvárium ph-ja más lehet. Nem tudom. Sose mérek ph-t.
2011. jan. 31. 10:01
 6/7 Platypus ***** válasza:
A 28 fok sok növénynek megárt, nem meglepő hogy abban nem nőtt annyira. A 24 viszont tökéletes, nálam most 24 fok körüli a víz, nyáron 26, és gyönyörűen nő. Szerintem a pH-ra sem érzékeny, inkább fény vagy tápanyaghiány lehet a dolog mögött.
2011. jan. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A 24°C-ban sera növényes fénycsővel világítottam neki, most a 20°C-ban pedig csak asztali olvasólámpa van.
2011. jan. 31. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!