Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan ejthetném csapdába?

Hogyan ejthetném csapdába?

Figyelt kérdés

tettem már fel egy kérdést arról, hogy tarisznyarák gondom van, pusztítanak.

Na most az egyiket már sikerül elcsípnünk, berendeztem nekik egy másik akváriumot, ő már benne van.

De a másik mindig kitol velünk, nem sikerül elkapni.

Esetleg van valami házilag készíthető csapda? Ami olyasmi mondjuk, mint a varsa, be menni be tud, de ki már nem!


2011. jan. 31. 14:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ilyenkor a csapdával az a baj, hogy ha nem figyeled egész nap, vagy addig amíg a rák bele nem megy, akkor a halak mennek bele és ha a rák is bemegy akkor annak annyi.
2011. jan. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

akkor nem tudom:S

az a baj, hogy kézzel meg nem merem megfogni, pedig mondta a csaj is az állatkereskedésben, hogy nem tudna megcsípni meg ilyesmi, de akkor sem merem:S

2011. jan. 31. 14:33
 3/14 anonim ***** válasza:
háló miért nem jó hozzá?amikor én vettem azzal fogták ki nekem.
2011. jan. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Igyál egy felest, aztán hajrá! Hátulról megfogod alul, felül a két ujjad közt, akkor nem tud megcsípni.

Egyébként a halfogó háló miért nem jó?

2011. jan. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

azért, mert ő egy nagy vasfa alatt lakik, és rögtön bebújik oda. a vasfából lógnak ki ilyen kis gyökérszerűk, és az közé is bemegy. próbáltuk hálóval, de nem tudtuk bele kergetni, mert rögtön bemegy a vasfa alá, vagy mögé, vagy a gyökerek közé.

Próbáltuk azt is, hogy a hálóba tettünk növényi tablettát, amit szoktak kapni. Na hát azzal a lendülettel bele vetette magát sz összes hal a hálóba, köztük egy 27 centis algaevő is. A háló bele esett a vízbe, a tablettát meg kilökdösték a halak:D nem egyszerű

2011. jan. 31. 14:44
 6/14 anonim ***** válasza:
Várd meg amíg rámegy a vasfára, és emeld ki vele együtt, vagy csak emeld fel és rakd alá a hálót. Ancikat így fogtam csütörtökön :)
2011. jan. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

az sem olyan egyszerű:S ez egy marha nagy vasfa, és be van támasztva az üveglap alá, mert kicsit kilóg az akváriumból. vagyis inkább azért van betámasztva, mert mikor belekerült feldobta a víz. meg most csesszem szét a vizet egy rák miatt.:S oké tudom... semmi se jó:D de kivenni tényleg nem szeretném, itt egy kép, bár nem a legjobb minőség.

[link]

2011. jan. 31. 15:04
 8/14 anonim ***** válasza:
Próbálj szúnyog hálóból egy szákot készíteni, és várd meg míg rá megy.Esetleg kérj meg valakit aki elüldözi arra. A vasfát meg kerítsétek el, vagy az aljának a bejáratait tömd be kövekkel.
2011. jan. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
valamivel zárd el az utat előle a vasfa felé.
2011. jan. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el!!! :DD))

Inprovizálj valamit! Ha nem jön be az egyik, majd bejön a másik. Annyiféleképpen ki lehet venni, nehogy már problémát jelentsen.

Mekkora az a rákos rák? Nagyobb az átmérője, mint egy 2 lityós pet palacknak?

Ha nem, akkor este, ha előjön kajázni, a vasfától a legtávolabbra adjál neki enni. Vágd le egy ilyen nűanyag flakon alját, és egy szerűen húzd rá. Előtte valami üveglappal elvághatod az útját a fa felé, ha megszökne, akkor se tudjon oda menni. Aztán valami kis lapos szarral kinyalábolod. Mit számít, ha megy egy kis aljzat...

Vagy ha belekerül 1-2 hal is? Azokat már könnyebb visszarakni egy hálóval is, ha átkerülnének a rákokhoz.

2011. jan. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!