Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy patkány leszökött a...

Egy patkány leszökött a pincénkbe. Össze-vissza rág mindent. A csapdába nem megy bele. Hogyan tudnám megfogni, vagy kiirtani? (A pincébe sok a lom, dobozok egyéb ritkán használatos dolgok. )

Figyelt kérdés
2011. szept. 26. 09:14
 1/9 Falun ***** válasza:
100%

humánus módszer az élve fogó csapda.


ha van macskád lecsukod azt is, hátha elintézi.


a csapdába tegyél több fajta kaját neki.

2011. szept. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vagy foxival/tacskóval vagy méreggel. Vannak élvefogó csapdák, de mint írtad, lehet, hogy túl okos hozzájuk.
2011. szept. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is mondták zárd le a macskát. Ha nincs kérj kölcsön egyet. Macska ha éhes megeszi simán! Méreg nem tudom milyen hatásos lehet, mert nem olyan hülyék a patkányok már, mint ahogy hisszük. Sokszor inkább éhenhalnak, minthogy ismeretlen kaját egyenek, bár ki tudja, ha egyedül van enne-e egy kis fincsi mérget.

nagy hátránya, hogy lehet, hogy egy lukban pusztul meg és ott terjeng az a gusztustalan dögszag. Fúáújj...


Hallottam olyant is, hogy befőttesüveget fordíts fejjel lefelé. Támaszt ki egy dióval. Mikor piszkálja a diót nagy valószínűséggel esik az üveg úgy a szájára, hogy az állat bennmarad. Próba cseresznye!

2011. szept. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vagy megkérsz egy szakit aki megfogja neked.
2011. szept. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nincs macskánk.
2011. szept. 26. 12:06
 6/9 anonim válasza:
6%
EDD MEG! finom, néhány országban fogyasztják
2011. szept. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer így fogtam egeret:


Befőttesüveg aljára ragasztópisztollyal odaragasztottam egy madzagot, rákötöttem egy egész diót (megtörve), kitámasztottam egy fadarabbal az üveget és másnapra ott volt az egérke. :D

Macskának nem ajánlatos adni mert előtte lehet, hogy mégiscsak megkóstolta a mérget, és ha megeszi a macska akkor azis megdöglik.


(Egyszer az én macskám fogott egy egeret odaadta a kölykeinek hadd játszanak vele, miután megunták elharapta a nyakát az egérnek és otthagyta..)

2011. okt. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Leghumánusabb megoldás: rábeszélni a költözésre... magyarul ugyan nem tud az állat, de kisállat-kereskedésben rá lehet kérdezni, hogy mit nem szeret a hívatlan vendég. Én így kaptam kutya-macskariasztó permetezőt (azóta nem szereli a szomszédék macskája a motoromat, sőt, le se "tiszteli"), illetve ultrahangos egérriasztót. No ez jól jött volna egy-két héttel hamarabb, azóta se kaptam pont olyan fülhallgatót... Egyébként a riasztó dobozán patkányokat is emlegettek mint potenciális "célcsoportot".
2011. dec. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kiegészítés az előző válaszhoz (azt is én írtam): ultrahangos csodakütyü is többféle van. Ha ilyet veszel, keress olyat, aki használta, és kérdezd meg, mennyire volt elégedett vele. Én egy drágábbat vettem, kb. egy hét alatt bejött, azaz addig bírták az egerek idegekkel. (Sarokba helyezett mogyorókrémes kekszet használtam egérdetektornak.)

Példámon (vagy a tőlem átköltözött egerek miatt) felbuzdulva két szomszédom is vett hasonló szerkentyűt. Az olcsóbbik bejött, a középkategóriás nem...

2011. dec. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!