Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tényleg ilyen sokáig ereszti...

Tényleg ilyen sokáig ereszti a színét?

Figyelt kérdés

Van egy vasfa az akváriumomban. 2-3 naponta, jobb esetben hetente kell cserélnem miatta a vizet. Bátyám azt mondta, hogy akár 7-8hónapig is eresztheti a színét, pláne, hogy nem is kis darab. Nekem jobban tetszik, ha kicsit sárgás a víz, de nem ennyire!

Arra gondoltam lecserélem ilyesmire: [link]

gondolom ez nem eresztené olyan intenzíven a színét.

Szerintetek?


2011. jan. 31. 18:45
 1/3 Platypus ***** válasza:
Ha belefér egy fazékba, akkor megforralhatod, nem fogja utána annyira ereszteni a színt. Szélsőséges esetben tényleg lehet több hónap, de az erősen festő időszak hamarabb elmúlik, legfeljebb egy kicsit fogja ereszteni a színét egy-két hónap után. A red moor gyökér nagyon szép akváriumi fa, nem is ereszti a színét, csak meg tudd fizetni. Egy normális méretű darabnak szörnyű ára van. A vasfával ellentétben nem mindig süllyed le, le kell súlyozni.
2011. jan. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

kifőztük pedig, egy 50l-es fazékba fért csak bele:D

és ami számomra is meglepő, nem süllyedt le mikor beletettük az akváriumba, ki kellett támogatni.

2011. jan. 31. 19:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy darab olyan vasfám, amit itt külön áztatok már száz éve, ki is főztem, de még mindig ugyanúgy fog. Ez ilyen nagyon sötétbarna fa egyébként.


Vannak világosabbak amik nem fognak.


És van az a gyökér amit a képen mutatsz, az se fog.


Jobb az, cseréld le, de az se fog az első héten lemerülni, jobb ha ráteszel egy követ a tetejére.


A vasfát meg tedd egy vödörbe félévre, ott foghat, nálam is úgy van már :)

2011. jan. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!