Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges, hogy a macska...

Lehetséges, hogy a macska szőre víz hatására ereszti a színét?

Figyelt kérdés
Van egy gyönyörű, extra hosszú szőrű vörös-fehér kandúr cicánk. Ma megfürdettem bolhairtó samponnal és vörös színű lett a fürdővíz és amikor letettem a fehér járólapra, vörös színű tócsa lett körülötte. Biztos nem vér volt, mert ilyen narancssárgás volt inkább...A sampon oldja fel vagy nem tudom...:) A sampon az fehér színű. :)
2011. júl. 2. 15:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nagyon bolhás volt? Mert ha sok bolhaürülék volt a macskán akkor azért van. A bolha ürülék fekete, de ha feloldódik a vízben akkor piros lesz a vér miatt. Velem is volt már ilyen.

Olyat hogy ereszt a színe, én is tapasztaltam de fekete állatnál!

2011. júl. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Um.. gondolom, bolhas volt szegeny. Namost, a bolhaurulek ilyen... valojaban emesztett, alvadt ver. Es az mosodott ki belole. Legalabbis szerintem.
2011. júl. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A bolhák miatt volt! Nem tudom, pontosan mi okozza, valószínűleg igaza van az előzőnek, az ürülékük színezi a vizet, ami ugyebár vért tartalmaz..

A cica tuti nem ereszti a színét:D Nekem egy szürke csíkos és egy fehér macska produkálta ugyanezt!

2011. júl. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Bezony, hogy bolha ürülék volt az.
2011. júl. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, így már érhető. :) Kicsit furi is lett volna ha ereszti a színét. :D Jó hülye vagyok. :D Csak azért gondoltam, mert ő is vörös. :D Sajna sok bolha volt benne. :( Ha valamilyen csepegtetős bolhairtót rakok rá, akkor az lefolyik a hosszú szőrén és lenyalja, aztán meg nyáladzik össze vissza. Szóval az nem olyan jó megoldás. Még kipróbálom a nyakörvet, hátha bejön...
2011. júl. 2. 15:47
 6/12 anonim ***** válasza:
A csepegtetős bolhairtót nem a szőrére kell tenni, hanem szét kell húzni a szőrét, és a bőrére kell nyomni.
2011. júl. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha rossz minődésű festéket használtatok, akkor bizony eresztheti a színét :))
2011. júl. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Hát ez nagyon aranyos kérdés :D:D

ahogy előttem írták, bolhaürülék!

2011. júl. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha ilyen színű lett a víz, akkor a bolhasampon tényleg nem elég, hanem kell még neki a fiolás nyakra csepegtetős is.
2011. júl. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a bőrére kell a tarkójánál, de ennek a macskának még a bőrét se láttam, akkora szőre van. :) De majd megpróbálom még egyszer. Max. lenyalja, múltkor se lett végülis baja, csak sajnáltam, hogy egyfolytában nyáladzott. Sok gond van vele, most pl. csomósodik a szőre is, minden nap fésülni kéne. De megéri mert nagyon szép. :)
2011. júl. 2. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!