Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meddig kell áztatni?

Meddig kell áztatni?

Figyelt kérdés

Tegnap elkezdtem áztatni a vasfát azt hallottam hogy nagyon ereszti a színét és még ki is kell főzni!

1 nap után a víz nem színeződött el,csak annyi történt hogy a por ami rajta volt leázott róla.

Még áztassam vagy értelmetlen ha 1 nap után nem színezi a vizet,a és forró vízben áztattam lehet hogy emiatt nem eresztette a színét?


2011. febr. 2. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Amikor én csináltam az áztatást, akkor úgy történt, hogy amikor sima hideg vizet raktam rá semmi, de amikor forrót, akkor már tea volt :D
2011. febr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:
Áztasd egy hétig, aztán vizsgáld meg a kiázott vizet egy üvegpohárban. Ha a szín erősségét el tudnád képzelni az akváriumban, akkor nyugodtan berakhatod. A vasfa festékanyaga csersav, ami még jót is tesz az akváriumnak, csak nem mindenkinek tetszik. Ezért szokták áztatni, de nem szükséges.
2011. febr. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát én úgy szoktam, megveszem, lemosom, bedobom akiba.

Aztán ha nem fog, akkor marad, ha meg barnul a víz, akkor kiveszem és félredobom egy vödörbe hónapokig áztatni.

2011. febr. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!