Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meddig kell áztatni a fát,...

Meddig kell áztatni a fát, hogy akváriumba rakhassam?

Figyelt kérdés
Már több mint 1 hónapja áztatom a fákat de még mindig színezik a vizet.Körte és szilva faágak.
2011. okt. 15. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam hogycsak szőlőtőkét lehet beletenni. Azt kell egy ideig és az nem színezi, de javítsatok ki.
2011. okt. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem csak szőlőtőkét lehet.Nekem van az akváriumomban birsalma és akácfaág is.A birsalmát több mint 3 hónapot áztattam mire egyáltalán lesüllyedt.Aztán kifőztem 2-szer és kb még egy hónapot kellett áztatni hogy a vizet se színezze.
2011. okt. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hát nekem elég volt kb. 5 órán át főzni a fadarabot és utána le is süllyedt és nem is színezte a vizet. Ha annyira türelmetlen vagy, akkor törekedj arra hogy lesüllyedjen. Az akvárium vize meg majd kitisztul, ahogy megy a szűrő meg cseréled a vizet hetente.
2011. okt. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ja csak mert valahol azt olvastam, hogy csak egy hónap,bár az szőlőre volt írva...egyébként köszi a válaszokat
2011. okt. 15. 15:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Szőlővel is volt már, hogy 3 hónapig váratott magára. Ha nem színez túl intenzíven, akkor beteheted az akváriumba, valahogy súlyozd le. Ha viszont nem sürgős, akkor várj vele. Főzni nem szabad, roncsolja az anyag szerkezetét és lerövidíti az élettartamát.
2011. okt. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És az is ront ha áztatom 1 hónapig,utánna szárítom amennyire tudom és megint áztatom?
2011. okt. 15. 17:08
 7/7 Platypus ***** válasza:
A szárítás fölösleges, megint várhatsz utána a lesüllyedésre. De ha 1 hónapja ázik, akkor már csak csersav jöhet ki belőle, ami nem szép, viszont nem is káros. Nyugodtan beteheted az akváriumba, és ha belógatsz egy zacskó aktívszenet éjszakánként, akkor az kiszedi a barna színt és tiszta marad a víz.
2011. okt. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!