Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi eledelt adjak a lent...

Eternal-life kérdése:

Mennyi eledelt adjak a lent felsorolt halaknak?

Figyelt kérdés

Én voltam aki feltette ezt a kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__1..

És megfogadtam a tanácsotokat és vettem egy 120 literes akváriumot és vettem hozzá egy ugyan ilyen márkájú nagyobb szűrőt.

A nagy akváriumba van 10 neon hal 2 vitorlás hal és 4 platti.

A kicsibe van a betta.

Mennyit adjak nekik enni a következő eledelekből: Van szárított vizi bolha, fagyasztott spenót és saláta reszelék illetve fagyasztott tubifex. Vagy ha ezek nem megfelelőek mien eledelt vegyek?


2011. febr. 6. 18:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:55


Néha lehet adni, de kicsit oroszrulett hatása van.

Hetente 1-szer elmegy, de a vörös szúnyogok farkán van egy emészthetetlen kemény kampó, ami könnyen felsértheti a halak emésztőrendszerét.

Kényesebb halak ettől bélgyulladást kapnak, ami pár napon belül végez velük.

Ez leggyakrabban sügérféléknél szokott problémát jelenteni, márpedig a Vitorlás az sügér. (de más halnak is inkább táplálék kiegészítőnek ajánlott)

2011. febr. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Akkor vörös szúnyog lárva kilőve, én nem kockáztatok.
2011. febr. 6. 20:30
 13/17 A kérdező kommentje:
De a kérdés lényege az volt hogy mennyit szóval naponta mennyit adjak nekik?
2011. febr. 6. 21:22
 14/17 anonim ***** válasza:

Amennyit hipp-hopp behabzsolnak.

Ez mondjuk így nem kimondottan SI mértékegység, de működik! :)

2011. febr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
De akármennyit adok akármiből 2-3 perc alatt elpusztítják és nem akarom őket éheztetni de túl etetni se :S
2011. febr. 8. 17:50
 16/17 anonim ***** válasza:

6 év alatt még egyszer sem szólt a vitorlásom, hogy meg akar halni a szunyoglárvától, de lehet hogy akkor ez egy erős gyomrú hal. Mondjuk nem minden nap tömöm ezzel, de azért elég sokat kapott már életében.

Majd rákeresek googleba hogy mit írnak róla..

2011. febr. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem sokféle halam volt együtt, A gurámikat csak ajánlani tudom. Nekem az arany és a csókos voltak a kedvenceim, volt mellette guppi, és neonhalak is, és nem bántották őket.
2011. febr. 9. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!