Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aljzattisztító porszívó...

Balazs20110110 kérdése:

Az aljzattisztító porszívó felszívja a kavicsot is?

Figyelt kérdés
2011. febr. 6. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jól van méretezve, felkapja, megforgatja és elengedi. Nem szívja ki a vödörbe.
2011. febr. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyet értek Murr-al! De még a homokot se szívja ki az aljzat porszívó.
2011. febr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2011. febr. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát melyik fajta? Lehet kapni sokfélét. Nekem van egy amit nemrég vettem, azon nincs ilyen tölcsér, hanem csak egy szelep, amit így mozgatni kell a vízben, hogy meginduljon, és amikor szívja a vizet még csörög is magas hangon. Aztán ha közel rakom aljzathoz akkor beszívja a kavicsot, vagy ha egy kis darab növény belemegy, na egyből eldugul és van benne egy golyós szelep, azt kell piszkálni félórán át, hogy kiduguljon. Valami nagy szar ez. Hát hogy ezzel hogy lehet normálisan porszívózni arra még nem jöttem rá.


Ezen kívül van egy sima csövem, amit tudok használni is :) Annak a végére rá szigetelőszalagoztam egy kis kólásüveg felét tölcsérnek. Azt csap alatt feltöltöm vízzel és befogom az egyik végét, a másikat meg akiba bele, vödröt alá, aztán átfolyik a víz. Ez jó.


Aztán árulnak olyat is ami még gyári, hogy van rajta egy kék pumpa a végén, azzal kell felpumpálni a vizet, azon is van valami szélesebb rész a végén de csukott a vége és csak valami lukak vannak rajta, hát az se szívja be a kavicsot, meg mondjuk szét is lehet szedni és kisérletezni vele, hogy jobb.


Aztán biztos hogy van még más fajta leszívó cső is.

2011. febr. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az a helyzet,hogy az a golyós "leszívó cső"Nem kimondottan akvarisztikai eszköz.Gazda boltban árúsítják.A talajporszívó(ami neked kellene)Az légpumpával működik és kimondottan akvarisztikai eszköz!Próbálj meg ilyet beszerezni.Szinte elengedhetetlen eszköz.A kólás üveges megoldás sem rosz de az a fajta leszívás vízzel együtt történik.A talajporszívónál csak a trutyit szedi össze és a víz marad.
2011. febr. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és kb. mennyibe kerül egy ilyen porszívó?:)
2011. febr. 7. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!