Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meddig etethetőek a guppi...

Meddig etethetőek a guppi ivadékok növendéktáppal?

Figyelt kérdés

Most kb. 2 hetesek. A növendéktáp kicsi, de abból is már 1 hete a legkisebbeket válogatom ki nekik, de talán (már azért jó nagyok:) most már nem fogom. Meddig etethetem ezzel őket, mennyi idős korukig? Mikor adható már nekik szúnyoglárva, díszhaltáp (egészben)?

Egyébként volt itt egy kérd, hogy másfél hónapos plattik mehetnek-e át társasba. Kapott egy választ, hogy 1cm fölött már nem "ehetőek". Nekem a kis guppik már most vannak kb. 1cmek (fejtől farokvégig). Lehetséges ez?


2011. febr. 7. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehetséges. Én maximum 1-2 hétre választottam el őket általában, utána mentek a társasba edződni :)

Ha csak elevenszülőket, békés pontylazacokat és ilyesmiket tartasz, akkor semmi gond nem lesz, csak a szájukba ne férjenek. Ha van nagyobb, kötekedősebb, agresszívebb halad is, akkor még várj vele.

Etetni pedig addig etesd őket ilyennel, amíg a szájukba nem fér a normálisabb méretű kaja. Ezzel sem érdemes sokáig várni.

2011. febr. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm :)

Ak aávirumomban neonhal, guppi, dánió és egy hím betta van :) illetve egy platti (majd lesz több is nemsokára)

2011. febr. 7. 19:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezekkel nem szabad, hogy gond legyen. Mondjuk azt hozzáteszem, hogy nálam viszonylag sok búvóhely és növény van, nem mindenhol maradnak meg így a kishalak, csak megfelelő körülmények között, megfelelő méretű akváriumban. Először csak egy kisebb csapatott engedj át és figyeld, hogyan reagálnak a lakók.
2011. febr. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2db kis guppim van :) nehéz lesz egy kisebb csaptot átengedni :D egyébként az akvárium 66 literes (kerekíteni szoktam 60ra, mert ugye telejsen nincs tele) és van benne növény, egy kerámia bújóka, egy hajóroncs. amikor kicsik voltak, újszülöttek (ebben a nagy akváriumban születtek meg, úgy halásztam át őket a kicsibe) akkor egy műnövény és egy élőnövény közötti érzsen voltak, arrafelé úszkáltak :)
2011. febr. 7. 20:06
 5/6 A kérdező kommentje:
2db kis guppim van :) nehéz lesz egy kisebb csaptot átengedni :D egyébként az akvárium 66 literes (kerekíteni szoktam 60ra, mert ugye teljesen nincs tele) és van benne növény, egy kerámia bújóka, egy hajóroncs. amikor kicsik voltak, újszülöttek (ebben a nagy akváriumban születtek meg, úgy halásztam át őket a kicsibe) akkor egy műnövény és egy élőnövény közötti érzsen voltak, arrafelé úszkáltak :)
2011. febr. 7. 20:06
 6/6 A kérdező kommentje:

bocsi, 2x ment el véletlen

* érzsen helyett részen

2011. febr. 7. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!