Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennnyibe kerülne ez?

Mennnyibe kerülne ez?

Figyelt kérdés

Születésnapomra(1hónap múlva lesz)szeretnék egy kissebb akváriumot,de a szüleim nem akarnak rá nagyobb összeget kidobni mert szerintük a hallal semmit se lehet csinálni...szóval én magam szeretném megvenni(szülinapomra pénzt is szoktam kapni,meg majd spórolok :))Egy akvárium 20-30L-es kb mennyibe kerül?Nem sima üveg akváriumra hanem arra aminek teteje is van müanyagból arra gondoltam.Tudom az drágább,de remélem nem annyira,mert üveget nem nagyon szeretnék.

Mennyibe kerül hozzá egy szűrő?

Guppikat szeretnék bele,és ugytudom hogy 3guppitól kell hozzá szűrő(régebben voltak guppijaim).(nem tartanék ekkora akváriumba sok guppit)

Meg kavicsot+hátteret szeretnék bele,de a háttér nem fontos...

Összesen mennyi lenne?

Meg még azon is gondolkoztam hörcsögöt veszek(volt dzsungáriai,de kiszökött a terráriumból és a mcskám megette :'( )ahoz találtam a fressnapf-ban egy ketrecet,de az is úgy 3000Ft körül van.Szerintetek melyiket vagyem inkább?(nem biztos hogy ezek közül választok,mert lehet nem állatot veszek)


2011. febr. 8. 20:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Ha nem biztos, hogy halakat veszel akkor miért tetted fel a kérdést??Előbb döntsd el, hogy mit akarsz.



Egyénként 20-30 literes akváriummal semmit nem lehet kezdeni (szinte).Ebben nem tarthatsz guppikat.

2011. febr. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ne állatot vegyél....

Egy normális hörcsög ketrec is legalább 10ezer, az akvárium ami jobb, 50...

az állattartás drága

2011. febr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 gfero ***** válasza:
46%
inkább hörcsögöt vegyél mert 20-30 literes nem alkalmas haltartásra pláné egy kezdőnek de ha mégis akarsz venni akkor min 30 literest vegyél ami szerintem 10 ezerből kijön egy komplett akvárium
2011. febr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ha mindenképp választani kell hörcsög, semmiképp se hal
2011. febr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Szerintem inkább csapjál egy nagy bulit ha már úgyse vagy biztos az állat tartásban.. :D
2011. febr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A kis műanyag akváriumok haltartásra alkalmatlanok, bettának árulják, de sajnos annak is kicsi, átverés az egész.

A legkisebb akvárium, amiben tarthatóak guppik, 50 literes. Ennek az ára 15-20 ezer forint. Erre jön még a berendezés, növények, aljzat, halak, halkaja, esetleg gyógyszerek, vízelőkészítők. Plusz legalább egy könyvet ki kell olvasnod, hogy megtanuld az alapvető dolgokat, enélkül néhány héten belül mindened kipusztul és feleslegesen dobtad ki a pénzt.

A hörcsög olcsóbb és kisebb a hibalehetőség, inkább abban gondolkozz. De azt se felkészületlenül vedd meg, szánj néhány órát, napot, hetet az olvasgatásra, mert nem biztos, hogy a legolcsóbb, legkisebb ketrec megfelelő a számára.

2011. febr. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Vegyél patkányt, az okosabb. Be lehet tanítani mindenfélére.
2011. febr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Platypus ***** válasza:

A patkánytartás is drága, 20 ezer körül van egy megfelelő ketrec, egyet nem szabad tartani,és elég betegesek tudnak lenni. Egy egyszerű 20 literes egy Bettával olcsóbban kijön, és a havi költsége is kisebb. Olyan 25 ezerből megvan minden komplett szettben növényestül halastul.

A hörcsög még olcsóbb, de nem interaktív állat, és nézegetni se lehet annyit, mint egy akváriumot.

2011. febr. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Garnélákat rakhatsz 20 literesbe.
2011. febr. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

60x30x30-as szett 20 ezerért? Ez 54 literes.

Van benne valami fűtő, szűrő, meg haltáp vagy mi.


Ebbe néhány kis halat tarthatnál, pl endler guppykat.


[link]

2011. febr. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!