Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 3. -szori halmentés a szűrőtől...

3. -szori halmentés a szűrőtől. Mi legyen?

Figyelt kérdés
3×ra mentek ki egy neonhalat a szivacsos szűrőmből. Állandóan belekerülnek valahogy a szivacs barázdáiba. Eddig nem lett bajuk, de a mostani nagyon tátog, féloldalasan úszik. Túléli? Mit csináljak a szűrővel? 350l/órás 66 literes akváriumban.
2011. febr. 8. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Fedd be szúnyoghálóval a kényes részeket. Vagy perlonvattával.
2011. febr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 gfero ***** válasza:
100%
cseréld le egy motoros belső szűrőre mert a szivacsszűrő már nem megfelelő egy ekkora akváriumnak
2011. febr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
350l/órás szivacsszűrő nincs, a kérdező csak azt mondta, hogy szivacsos, ez kavart be :) Gondolom belső szűrőről van szó, annak kellene befedni a beszívó részét.
2011. febr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vagy még powerhead lehet, az viszont túl erős lehet ide, nehéz szabályozni a keringetését.
2011. febr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 gfero ***** válasza:
igazad van félreértelmeztem
2011. febr. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 gfero ***** válasza:
de azt nem értem hogy tud rajta átférni a hal .ivadékról van szó.
2011. febr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
itt valami nem stimmel hogy fér át a hal a szűrő nyílásán mivel nem olyan nagy a rés.vagy szivacs szűrőről van szó
2011. febr. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem powerheadről van szó, tehet egy belső szűrő feje és egy fedetlen szivacs. Valószínűleg túl nagy áramlatot csinál, amit a halak már nem bírnak. Fordítsd a kimenetét az egyik fal felé, vagy vegyél kisebbet, mert egy egészséges halat, normális áramlással nem tud magához szívni egy szűrő.
2011. febr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Platypus ***** válasza:
Az is lehetséges, hogy a hal volt eleve beteg, és a szűrő tökéletes lenne amúgy. A neonhalakkal sajna sok baj van, elég beteges faj az igénytelen tömegtenyésztés miatt.
2011. febr. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
a neonhalaknak semmi baja, tényleg, jól vannak. nem ivadékról van szó és igen, a szűrőm valószínűleg powerhead. van egy rendes nagy dobozka-szűrő (másképp nem tudom hogy magyarázzam xd) meg egy fedetlen szürke, barázdázott nagy szivacs a legalján. abba szorultak bele
2011. febr. 9. 18:37
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!