Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A hőmérőm mér rosszul, vagy a...

A hőmérőm mér rosszul, vagy a melegítő?

Figyelt kérdés

A vízmelegítő 22 fokra van beállítva,az akváriumra ragasztott hőmérő pedig 23-at mér ma,tegnap 25-t mutatott.Belinkeltem a hőmérőt,ez lenne az.Melyik nem mér jól?Esetleg a melegítő lenne rossz?

[link]


2011. febr. 10. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Én ugy tudom hogy ezek a hőmérők egy két fokot tévednek. De az is lehetséges hogy a szobában vagy abban a helyiségben ahol van nagyon meleg van,esetleg éri napfény ami melegíti még a vizet. De várd meg a többi válaszolót is mert most lehet hülyeséget mondtam.
2011. febr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha a melegítő elromlik, akkor általában nem fűt, nem jellemző, hogy a vezérlése megy tönkre.

Viszont ez a hőmérő rengeteget tud csalni, soha ne használj ilyet. Mivel az akváriumon kívül van, nagyban befolyásolja minden a szobában. Párszáz forint egy megbízható hőmérő, olyat vegyél inkább.

2011. febr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

10:38:

Egyáltalán nem mondtál hülyeséget, az én véleményem is ez.


Kérdező:

Esetleg még egy hőmérővel próbálkozhatnál, hátha közelebb lennél az "igazsághoz".

2011. febr. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ok,akkor lecseréljük,köszi a választ!
2011. febr. 10. 10:48
 5/10 balazs20110110 ***** válasza:
A világítás is tehet rá +1-2 fokot.
2011. febr. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én fűtőmbe, szerintem az érzékelője döglött be, ami érzékeli, hogy hány fokon van, és ami lekapcsolja ha túlfűtött. Ez majdnem halászlét csinált nekem az akváriumból.


Ez barátom régi fűtője, ő tette tönkre valószínű azzal, hogy kivette egyszer úgy, hogy be volt dugva, és kb 10 perc mulva jött csak rá hogy nem húzta ki, amikor már ott füstölgött az asztalán.


Mindegy, hát kinézetre nem látszott rajta semmi sérülés, világított is. Neki nem kellett, félrerakta.


Aztán később nekem kellett volna egy fűtő, mondom jóaz, beraktam akváriumba és pár óra mulva csak úgy benyúlok a vízbe, és így úristen, forró a víz.


Hát nem mértem, azon az akin nincs hőmérő, de mindegy, éreztem hogy csok, volt kb 30 fokos.

Otó már kínjába ott fetrengett valamelyik kövön.


Aztán kivettem a fűtőt és inkább nem használok semmit.


Csak simán fűtök a lakásba és van egy olyan 24-25 fok, az meg jó itt mindenkinek. Nekem is, állatoknak is :)

2011. febr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a hőmérő mér rosszul.
2011. febr. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ja,az enyémek is sokáig voltak hőmérő nélkül,télen-nyáron,szobámban kb 22 fok van most télen,csak este megy le 17-18 fokra.Azért is használok most melegítőt,hogy ne ingadozzon a víz hőmérséklete.Hallottam én is túlmelegedett akváriumról,nem hangzik túl jól..

Szerintem is rosszul mér a hőmérő,ugy 1 fokot csalhat..ahogy észrevettem.Igaz,ugy tűnik hat rá a külső hőmérséklet,meg a világítás is rátehet egy kicsit,az akvárium elég nagy..mindegy,végülis megvoltam hőmérő nélkül is,csak gondoltam veszek egyet hogy mégis legyen..

2011. febr. 10. 20:46
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt nekem 4db akvárium van, plusz 1 ami a barátomé.

Ebből kettőn van öntapadós hőmérő, és most megnéztem, az egyik 26, másik 24 fokot mutat. Most meg nem mondom, hogy a hőmérő szar, vagy mivan. 1-2 fokot azért csalnak ezek szerintem.


Egyszer kerestem a lázmérót, nem találtam, aztán megmértem egy vízbedobós hőmérővel a lázamat, az meg 34 fokot mutatott, holott voltam legalább 36 fokos. Annál hidegebb nem hiszem.. :)

2011. febr. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:))
2011. febr. 10. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!