Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Volt már olyan aki melegítő,...

Volt már olyan aki melegítő, vagy vízszűrő nélkül tartott bettát? Mi történt? Várom a tapasztalatokat!

Figyelt kérdés
2010. nov. 7. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Megdöglik!
2010. nov. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Semmi baja nem lesz..nyugodtan lehet tartani őket,nem döglenek meg és még jól is érzik magukat úgy...
2010. nov. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vízmelegítő nélkül már tartottam, de a szobában fix 26 fok volt (távfűtés), ezt mindenképpen biztosítani kell neki. Nagyon könnyen megfázik, ami az elpusztulásához vezet. Szűrőnek csak egy porlasztós légpumpát és szivacsot használtam, ez nem feltétlenül szükséges, de: a betta jól bírja az oxigénszegény környezetet, mert a levegőből is képes oxigént felvenni, viszont a tiszta vízre ugyan úgy szüksége van, mint bármely más halnak. A bomlástermékekből ammónia és nitrát szabadul fel, ezek egy határérték fölött már mérgezőek. Ezt rendszeres részleges vízcserével tudod szinten tartani (fontos, hogy a friss víz is ugyan olyan hőmérsékletű legyen, mint az akváriumban lévő). Tehát a szűrő nem feltétlenül szükséges, de a hőmérséklet, a vízcsere és a megfelelően nagy élettér igen!
2010. nov. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15 literbe tartok 1 hímet,heti egyharmados vízcserével.Egy éve minden ok:)
2010. nov. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja szűrő és vízmelegítő nélkül.A házban 22 fok van általában.
2010. nov. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Van egy növénynevelő 50literes akváriumom szobahőmérsékleten, félig fedett kb 22-23 fokos vízzel.Egy nagy fekete betta a lakója és egy csapat páncélos.Csak egy levegőztető működik, hogy mozogjon a víz és intenzívebb legyen a gázcsere.Hetente 20% vizet cserélek és egy kevés természetes tápsót is adagolok.Most 2 évesek a halak,fagyasztott és élő eleséget kapnak.Szerintem élvezik a sűrű növényzetet.A betta állt a fűfélék között vadászgat.
2010. nov. 8. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nagyon hálás vagyok!
2010. nov. 8. 16:43
 8/8 anonim válasza:
Semmi baja nem lesz!Ez a hal még a pocsolyában is megélne!Ha megfigyeled felszokott menni afelszínre és onnan is szokott levegőt venni!Nem hiába tartják ezt a halat kicsi akváriumban dísznek semmi nem kell hozzá és nagyon szép!
2010. nov. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!