Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kaptam ajándékba egy kábé...

Kaptam ajándékba egy kábé 40l-es akváriumot, levegőztetővel, milyen halakat érdemes belevennem, ha kezdő vagyok?

Figyelt kérdés
Mit kell még vennem hozzá? Lámpa, növény, vagy ilyesmik kellenek? Aranyhalat nem szeretnék. Valaki részletesen leírná, hogy hogyan csináljam? Ja meg használt cuccról van szó, párom főnökének a kislányáé volt, de ő "kinőtte", és ingyen odaadták. Mivel lehet kitakarítani, nem nagyon koszos, de mégis. Köszi előre is.
2011. febr. 11. 14:45
 1/8 gfero ***** válasza:
aranyhalat nem is tudnál annak nagyon kicsi ez az akvárium .tegyél bele 10 darab endler guppit ,ha nem akarsz ivadékokat akkor csak hímeket vegyél.egy automata hőfokszabályzós fűtő is kel meg világítás is ami nélkül növényeket nem tudsz tartani
2011. febr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

aranyhalat semmiképp nem tarthatsz benne, mert nagyobb akvárium szükséges neki. az akvárimot most át alaposan sima vegyszermentes vizzel. majd vegyél bele növényeket, aljára kavicsot, megfelelő világitást,szűrőt, fűtőt. majd hagyd álni a vizet min. egy hétig, hogy kialakulhassanak benne a baktériumok, melyek a halaknak kellenek. és azt ajánlanám hogy vegyél bele guppit, vagy neont de ha neont tartassz akkor abbol minimum 7et. tudnám még ajálnlani a törpeszvóharcsát, vagy a zebradániót.

sok sikert.

2011. febr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15.01 vagyok. azzt lehagytam hogy semmiképp ne csúfold túl az akváriumot. én azt ajánlanám hogy max 10-11 halat tarts benne. akkor még nincs tulzsúfolva.
2011. febr. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gfero ***** válasza:
és még tehetsz bele 5 darab törpe páncélos harcsát .ecetes vizel jól ki lehet takarítani
2011. febr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is a guppira szavazok,olyan sokféle színben léteznek,hogy igazán szépen össze lehet őket kombinálni.Nálam van sárga leopárdmintástól,fekete,kék,piros,zöld,sőt,még lilát is sikerült később "kikevernem"-véletlenül.Igazán szép halak.Mehet bele még galaxi razbóra,neten van róla kép,gyönyörű hal,és kicsi marad(2-3 cm),ugyh abból kis csapatot is tarthatsz,8-10 halat.Mellé,hogy érdekesebb legyen az akvárium,tennék bele garnélákat,nekik pedig mindjárt jávai mohát és esetleg gömbmohát is érdemes lenne beszerezni.
2011. febr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


8-10 db Normanit tegyél bele. Bár nem tudom hol kapsz ilyet, pl nálunk volt véletlenül, de azt megvettem, de rendelésre hoznak ide bármit. Jól néz ki élőben. Kéken világít a szeme.

2011. febr. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ha szépet akarsz csinálni, akkor mondjuk sokba fog kerülni, pl vehetnél egy táptalajt. Hát olyan 7 kiló kéne bele kb, de ez se vészesen sok, csak drága. Na mindegy:

[link]


És utána meg vennél egy 45 centis neon armatúrát, na az drága lesz, nem tudom mennyi, hát lehet kapni akváriumos boltokban sok helyen.



Aztán 2db neont bele


egy növényest pl:

[link]


meg egy sima fehér fényű daylight fénycsövet:

[link]


És így már növényeket is ültethetsz bele, nagyjából bármilyet, csak olyat ami nem olyan hatalmas fényigényű.

2011. febr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem van ilyen vizi fű egy 20 literesbe, ez még kavicsba is képes szaporodni, ezen a lámpa se valami nagy szám. Egy 11wattos 6500K-s kompakt izzó van fölötte.


Én két oldalra ültettem a füvet, és látod így elkezdett arrébb menni, ilyen szálakban.


De azért ha van rá pénzed inkább táptalajt vegyél, az ennél 20-szor jobb, abban egészségesebbek lesznek a növények és a növényes fény is jobb mint ez..


[link]

2011. febr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!