Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe szívóharcsát (Otocinclus...

Törpe szívóharcsát (Otocinclus affinis) -t tarthatok együtt Sziámi harcoshallal?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 15:09
 1/10 Platypus ***** válasza:
Igen, ha elég nagy a helyük. A Bettával ellentétben az Otocinclus csapatos hal, minimum négyet kell tartani belőle. 40 liter körül már elfér egy Betta és egy csapat Oto.
2011. febr. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elméletileg igen.


De én vettem egy sziámit. Azt mondták békés. Aztán beraktam akiba Red Cherryk, és kishalak mellé, oto mellé is. Aztán figyelgettem, hogy mit csinál.


És első körben a Redeket kezdte gyilkolni, aztán már a neonokat is. Ez mindenkit bántott. Odament és baxtatta őket, így belecsípett egyet-egyet mindenállatba szórakozásból.


Úgyhogy vélgülis a sziámit fogtam és hát nagyon nehéz volt kihalászni, mert iszonyat gyors és trükközik, elbújik, mindegy, sikerült, aztán, visszavittem az álatoshoz, leraktam asztalára, montam neki.


Na nekem ez nem kell, mindenkit bántott, itthagyom, szia :)

2011. febr. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jaj bocs, elnéztem a kérdést, ez az én gyilkos halam, nem sziámi harcos hal volt ez, hanem Sziámi algaevő!!!!


A sziámi harcoshal= betta az más. Az lassú. Azt lehet oto mellé tenni. Red cherry mellé mondjuk nem. Neont azt viszont még nem bántja elvileg.

2011. febr. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 35 literben lenne 1 sziámi harcoshal és 4 oto.
2011. febr. 12. 15:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod. Szerintem nem nagyon vesznek egymásról tudomást.
2011. febr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 gfero ***** válasza:
lehet csak legyen benne valami búvóhely meg egy pár növény.
2011. febr. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ajjjaj... Annyi növény van benne hogy inkább attól félek hogy az alzaton nem lesz helye az úszásra...
2011. febr. 12. 18:20
 8/10 A kérdező kommentje:
Sikeresen megvettem a teraplazán:) Sajnos csak 3 db-ot sikerült vennem. Eddig egyszer meg csípte a betta az egyik oto a farkán, de nem történt semmi más, sem kergetőzés. Úgy néz ki, összejött.
2011. febr. 13. 20:16
 9/10 gfero ***** válasza:
hát akkor sok szerencsét hozzájuk nem hiszem hogy fogja bántani a továbbiakban se .a vízfokot 25-re kellene állítani ez a harcsának a max de a bettának a 24-25 min
2011. febr. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi:) A víz hőmérséklet most kb 24 és 25 között van.
2011. febr. 14. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!