Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Üdv! Frissen rendezett akiban,...

Bálint Bernát kérdése:

Üdv! Frissen rendezett akiban, az egyik guppi gyengélkedik. Mindenki más vidám és virgonc. Elkülöníteni vagy nem elkülöníteni (fertőzésveszély vs. Stressz)?

Figyelt kérdés

72 liter,12 guppi,3x 2,5 centis anci.10.-én költöztek be, pihentetni nem tudtam. Sera Aquatan, műnövény nincs, talaj/kavicsok kiforrázva.22 fokos.

Guppi oldalról nézve döntve és erőlködve úszkál, felszínközelben. Pipálás nincs. Mellkasi rész "beesett". Felülnézetben a gerincében kis kanyar látszik. Farokúszója szegélyétől valamivel beljebb élénkvörös foltok. Tegnap az aljzaton pihent. Étvágya nincs.


Más: a fátyolosfarkú hímeknek vallaki kicakkozta az úszóját. Ancik? Az az egy hím aki nincs megrágva (pici, de agresszív)?


2011. febr. 13. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A guppidnak valószínűleg gerinc ferdülése van. Nem fogja sokáig bírni sajnos. Nálam is van egy ilyen.


Másik kérdés: Az ancik nem cakkozzák ki a fátyolos úszókat.Valószínűleg a guppik csinálják egymásnak.


Egyébként a hőmérsékletet emeld meg 24-25 fokra.

2011. febr. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A guppi lehet gyenge egyed is, főleg az ilyen gerincferdülésesek. A foltokat már inkább komolyan kell venni, ami a fertőzést illeti. Valószínűleg el fog pusztulni.


Az ancik nem bántják a guppikat.

2011. febr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Én is nagyjából úgy számoltam, hogy tőle könnyes búcsút kell vennem, viszont a többiek miatt nem mindegy miért(a keleti félteke legkeményebb guppijai...sokat láttak, pld vitorláshalat). Hőmérsékletből a guppi-anci-neon (majd) triásznak mi a közös nevező?


Rojtozott farokhoz: Visszaolvasva korábbi kérdésekben, az enyémek is szeretnek beállni a szűrő kimenő áramába (250 l/h), lehet ettől? Ha egymásnak, akkor több nőstény megoldás lehet?

2011. febr. 13. 13:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha egészségesek, akkor a hímekre sem jellemző egymás farokúszójának megtépázása. A vörös foltok és megtépázott úszók inkább uszonyrothadásra utalnak. A beteg egyedet azonnal különítsd el. Egy kép sokat segítene megállapítani a bajokat. De ha nem hagytad normálisan beállni a vizet, nem meglepő, hogy azonnal gondok jelentkeznek. A hőmérséklet sem a legjobb, 25 fok körül lenne az ideális, sokkal ellenállóbbak, ha nem fáznak. A sima neonnak ez viszont már sok, vörösneont kellene majd venned, de a telepítésével legalább 3 hetet várj, illetve ha bármi baj van, pusztulás, akkor többet. Az ancik pedig sokan vannak 70 literre, egyet kellene csak tartanod belőlük.
2011. febr. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Külön tettem. Az egyik nőstényem az agresszív, csak néztem mint a moziban. Majd minden elé kerülő hímbe belekapott, de a beteg (?) guppira konkrétan vadászott, azon meg látszott a rettegés...viszont gyors és koordinált, de hullafáradt. Meglátjuk.

Neonok csak ősszel lesznek, akkor lesz véglegesre megcsinálva, sok növénnyel. Guppik egy felszámolt iskolai akváriumból kerültek ismerősöm vitorláshalai mellé (-2db), innen egy levegőztetett 10 literes uborkásüvegbe. No így lettem én kezdő akvarista. Egy botrányos tízlityis (kő, növény, ez volt itthon)volt a kezdőszállásuk , ha kivárom míg tisztességgel beáll a 72-es mind ott pusztulnak. (kávé, képfeltöltés)

2011. febr. 13. 16:26
 6/7 A kérdező kommentje:
Az ancikhoz, jogos az észrevételed Murr. A hetvenkettes átmeneti megoldás pár évre, mire megnönek az akvárium is meg fog. Egyelőre az volt a szempont hogy a guppiknak halhoz méltó helye legyen.
2011. febr. 13. 16:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez így korrekt, amit leírtál. Ha minden igaz te küldtél privátot, nemsokára válaszolok.
2011. febr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!