Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek? ( lent )

Mit tegyek? ( lent )

Figyelt kérdés
Folyton kijönnek a növények a földből, hiába dugom vissza.Mit tegyek, hogy ott maradjanak? Raktam oda nagyobb köveket de mind hiába. Nektek, hogy van? = egy réteg homok, egy réteg kő? vagy csak simán kő van az aksiban? ( nekem csak kő )
2011. febr. 13. 18:12
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Xiphom, neon halam, guppym, algaevő, platty, meg egy nem tudom milyen hal valami ezüstös pontylazacfélém van.
2011. febr. 13. 19:22
 12/18 anonim ***** válasza:
ja viszont a törpe tarisznyát azt inkább ne vegyél, mert az kimászik az akváriumból ha nincs lefedve, meg annak amúgy kell egy kis száraz rész, egy kó vagy valami ahova kimászhat levegőzni, napozni ha olyan kedve van.
2011. febr. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Akkor marad a Pinokkió garnéla, a legyező garnéla, vagy a narancs törpe rák. Ezek az esélyesek :)
2011. febr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nekem van kettő pinokkió, azok nem bántanak senkit se, meg őt se bántja senki. Azt írják, hogy ki tudnak ugrani akiból ha megilyeszti őket valaki. Hát nálam még nem ugrottak ki, úgyhogy ettől nem kell félni. Nekem nincs lefedve a teteje.
2011. febr. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
van ilyen nano akváriumom is, csak az a baj hogy nem fér bele a levegőztető, abban tarthatnék red cherryt? Nekik kell levegőztető egyáltalán?
2011. febr. 13. 19:36
 16/18 anonim ***** válasza:

Én úgy kezdtem a red cherryzést, hogy kaptam 6db-ot egy haveromtól, azt se tudtam mi az . Bedobtam őket egy 6 literes akváriumba, és otthagytam. Volt benne sok apró cafat növény, ilyen hínárok, meg moha. Meg a tetején egy lámpa. Se levegő, se szűrő. Két fétig én enni sem adtam nekik. Aztán elmentem állatos boltba vettem valami garnéla kaját. És 2 hónap alatt úgy elszaporodtak, lett vagy 30db. Aljatpórszívózni se tudtam, mert olyan mini akiba hát hogy. Mire elkezdtem már leszívtam a víz felét, és na szóval az a lényeg, hogy így az alját sem takarítottam. Úgy hetente a fele vizet lecseréltem kb.


Na mindegy és utána mikor tól sokan lettek, akkor átraktam őket egy 45 literesbe, abba már raktam szűrőt, de féltem, hogy a szűrő beszívja őket, ézért arra rátekertem egy szunyoghálót. Aztán úgy ajlzatporszívóztam, hogy a cső végére is rágumiztam szunyoghálót, mert párat néha átszívtam vödörbe. Hát olyan kicsik. Ami ivadék az pl ilyen 2 miliméteres. A nagyok már 2 centisek jó, de a picik néha alig lehet látni őket. Ott bénáztam velük.


Aztán még tovább szaporodott és lett olyan 150 db kb, hát legalábbis elég megszámlálhatatlanul sok, aztán átraktam őket a 90 literesbe. Úgyhogy most ott vannak. Meg csomót el is ajándékoztam barátom nővérének is, meg az állatos pasinak a boltban.


Pl vittem be redet. Mondtam ne rendeljen nagykerből, mert hozok, ha ad valami növényt cserébe, azt mondta jól van. :)


Szóval még így üzletelgetni is lehet velük. Jobb mint a guppy. Azért jobb, mert guppy az mindenkinek van, de a Red az valahogy keresettebb. Szal azt még a boltban is beveszik ha sok lesz. Legalábbis nálunk.

2011. febr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szóval a Red Cherry, ha nem rakod össze mással, csak növényekkel, akkor nagyon strapabíró. Én egy döglöttet se láttam köztük soha.


Akkor láttam csak amikor vettem egy sziámi algaevőt a 90 literesbe, és néztem mit csinál, elkezdte gyilkolni sorra a redeket. De aztán azt kihalásztam nagy nehezen és vittem vissza vittem a boltba. Leraktam asztalra és otthagytam. Mondtam a pasinak, kösz ez nem kell, ez a hal egy gyilkos. Nem hitte el, azt mondta ez békés, mert csak algát eszik. Hát lehet hogy nem ette meg a redeket, csak szórakozásból gyilkolászta őket. Ja. Mindegy, attól a haltól megszabadultam.

2011. febr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Értem. Majd fogok venni az biztos. Kézzel meglehet fogni őket amúgy?
2011. febr. 14. 20:15
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!