Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek? ( lent )

Mit tegyek? ( lent )

Figyelt kérdés
Folyton kijönnek a növények a földből, hiába dugom vissza.Mit tegyek, hogy ott maradjanak? Raktam oda nagyobb köveket de mind hiába. Nektek, hogy van? = egy réteg homok, egy réteg kő? vagy csak simán kő van az aksiban? ( nekem csak kő )
2011. febr. 13. 18:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A gyöngykavicsban nem igazán tudnak megkapaszkodni a növények, azért történik ez. Bár ha elég vastag az aljzatod (6 centi a minimum), akkor el kellene tudni ültetni megfelelően. Esetleg azzal próbálkozhatsz, hogy a növényeket gyengény rágumizod egy kavicsra és úgy ülteted el.
2011. febr. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Gyöngykavicsom van, 5 cm vastag :S Neked van az aljában homokod??
2011. febr. 13. 18:31
 3/18 anonim ***** válasza:
Nálam aprószemcsés bazaltzúzalék van, de régebben használtam már gyöngykavicsot és nem volt ilyen problémám vele. Áss neki egy nagyobb lyukat, tedd bele a gyökerét, majd óvatosan temesd el. Vagy ahogy mondtam, gumizd rá egy köre.
2011. febr. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Majd kipróbálom azt is. Egyébként azt szoktuk.

Lenne még egy kérdésem, a lány guppymnak három napja az egész feje fekete volt, tegnap már csak a fél feje és ma is. a hát úszóját meg behúzza. LEgalább 1 éves halacska. Mi baja lehet?:S:S

2011. febr. 13. 18:40
 5/18 anonim ***** válasza:

Régen én is trükköztem amikor kevés volt a kavicsom.


Hát csináltam olyat is, hogy vágtam harisnyából, vagy szúnyoghálóból egy 10cm átmérőjű kört, aztán bele a közepébe 3-4db 1cm-s körüli kavicsot és damillal összekötöttem. Szóval csináltam egy kis súlyozó batyut.


Aztán fogtam egy csokor növényt, és ezt a batyut damillal rákötöztem a gyökerére. Így beástam azzal együtt :)

2011. febr. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
A guppinál szerintem az öregedés tünetei ezek, ha belterjesen született, akkor nem ritka, hogy ilyen korán eljön az ideje. Figyelni kellene, hogy ne testvér illetve szülő-gyerek párosodás történjen, valamint figyelni kell a vízminőségre, etetésre (csak fagyaszott, nyers kaja legyen illetve zöldségek), ilyenekre. A túl magas hőmérséklet sem jó.
2011. febr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Hát 24 °-os 150 valamennyi literes aksi.


Hát majd kipróbálom azt a batyus ötletet.


Szeretnék garnéla rákot is az aksimba, együtt lehet tartani a halakkal?

2011. febr. 13. 19:03
 8/18 anonim ***** válasza:

guppynál nagyobb halaid vannak? Mert akkor ilyen red cherry méretű törpe ganélákat nem nagypon érdemes.


Nagyobb halak mellé, amanót, vagy pl narancstörperákot, vagy pinokkió garnélát. A pinokkió az sztem viccesen néz ki a nagy orrával és a nagy szemeivel.

2011. febr. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

itt van pl pinokkió és ilyen nagyobb garnélák:

[link]



Itt meg nagyon pici garnélák, ezt csak kis hal mellé tedd, mert a nagyszájú halak könnyen bekapják őket:

[link]

2011. febr. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A legyező garnéla is jó


A kubai kékrák az halat eszik.

Az üveggarnéla is ragadozó, tehát ezek nem jók.


A törpe tarisznya az nálam nem bántotta a halakat, egyedül a betta uszonyát csipkedte, de azt is csak azért, mert a betta mindig odabújt mellé.

2011. febr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!