Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítséget kérnék, snowball...

Segítséget kérnék, snowball garnélák és új guppi porontyok?

Figyelt kérdés

Nem régen érkeztem haza a TerraPlazáról 5db snowball garnélával. Van közötte 2 kifejlett telejsen nagy, 2 kicsi és egy közepes méretű. Egy 11 literes akváriumba kerültek 2 3hetes guppi ivadék mellé. Ám az aljzat csak a sarokban van a növényeknek, nagyobb szemcséjű. Baj ez? Vegyek át a másik akváriumból kicsi szemcséjűt?

Nem bújogatnak már el, de azért lekapcsoljam a lámpát?

Illetve valószínűleg ma reggel szült a guppi nőstényem ismét. Ugyanis kivan pukkadva, mint egy lufi :D Vagyis ugye kisebb a hasa. És most vettem észre egy surranó, miniatűr kis halat egy növény gyökerei között. Az előző ivadékokat is újszülöttként halászgattam át egy szombati napon a 11 literesbe. Ti a helyemben ezeket is megkeresnétek és kihalásznátok így most? Holnapig egyébként még túlélnének kaja nélkül (ha nem eszi meg a többi hal őket, vagy őt, nem tudom mennyi maradt meg)?


2011. febr. 13. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Na csak összejött a vásárlás :) A kis akváriumban, ha van elég jávai moha, akkor aljzat nem feltétlenül szükséges, ha lesz, akkor valamilyen sötétet válassz. A lámpát kapcsold le, legalább már úgyis késő van, jobb nekik így beszokni. A kis halakat ne vedd ki, ahogy már beszéltük, elég nehéz lesz így is gondozni a kisakváriumot, nem hiányzik bele több lakó. Ha a nagy akváriumban van elég búvóhely, akkor semmi bajuk nem lesz a kicsiknek. Nálam volt, hogy hetekig nem kaptak enni, csak az algát csipegették a mohákról, úgy is növögettek, persze lassabban, mintha rendesen kaptak volna. Aztán már a lesüllyedő kajákat el tudták kapkodni, így nőttek fel. Ha esetleg megeszik őket, akkor is jobb így, ne terheld túl a kisakváriumot, inkább szülőszobában neveld őket, ha pesti vagy, kölcsön tudok adni egy feleslegeset.

2011. febr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, összejött :D örülök nekik nagyon.

Rendben, akkor hagyom őket :) A kis akvárium pedig nemsokára a garnélák teljes birodalma lesz :) Van benne egy nagyobb jávai moha "bokor" :D

2011. febr. 13. 18:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Na, örülök neki. Garnélás aljzatnak a finom bazaltzúzalék nagyon szép és hasznos, a gyöngykavics nem túl praktikus, majd az előbbit használd szerintem. Szépen ki fogja emelni a fehér garnéla színét a sötét aljzat. További minden jót hozzájuk!
2011. febr. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, tetszik is a bazaltzúzalék. Köszöntem! :D
2011. febr. 13. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!