Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Anciból 90 literbe lehet egy...

Anciból 90 literbe lehet egy párt tartani. Akkor 54 literbe, miért nem lehet egy darabot?

Figyelt kérdés

54 liter= 60*30*30. 90 liter=74*33*37.5

Amelyik 14 centivel hosszabb és 3 centivel mélyebb,mármint a kilencven literbe kettőt az 54 literesbe egyet sem,hát,ez nem valami arányos.Szerintetek?


2011. febr. 16. 20:29
1 2
 11/19 Platypus ***** válasza:
A halaknak a viselkedését is figyelembe kell venni. Nem olyanok, mint egy zsák krumpli, hogy egy zsáknak ennyi hely kell, két zsáknak kétszer annyi. Egy Ancinak kell a 90 liter, de egy ellenkező neművel jól kijön ugyanakkora helyen. Két hím viszont kergetné egymást. A 90 literre egyetlen példánynak is szüksége van, hiszen 14 centisre nő, kisebb helyen bajosan éli ki a mozgásigényét.
2011. febr. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 bödönke válasza:
Sziasztok, új vagyok még ezen az oldalon, de az akvarisztikát már több mint 15 éve űzőm. A kérdéshez visszatérve, én egy 66 literes akváriumban tartok egy pár ancit, lassan egy évesek és a negyedik ivásukon vannak túl, és mind sikeres volt. Ami nekem bevált:jó szűrés, tiszta víz, minőségi és változatos eleség, na és persze odafigyelés!
2011. febr. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 gfero ***** válasza:
tenyéssz akváriumba is egymás hátán vannak és elélnek csak az a kérdés hogy menyire humánus és hány évig élnek el .ha egy egy pár ezt embere értem be van zárva egész életére egy kis szobába attól a szaporodási folyamat normálisan működik csak az a kérdés hogy meddig élnek ilyen körülmények között és menyire stresszmentes az életük ami miatt egy adott idő az összes betegségre fogékonyak lesznek
2011. febr. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Szerintem azt is figyeljük, hogy igen minimum 90 liter és ebben élnek 15 évig. Egy 40 literrel kisebb akváriumbak kb 3-4 évig élnének szerintem. Elég drasztikusan csökken az élet tartalmuk, és ez a jövőre nézve sem jó. Ha mindenki ilyen méretben tartana ancikat eléggé eltűnnének a boltokból, és nagyon drágák lennének.
2011. febr. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Persze,tény hogy egy nagyobb akváriumba kényelmesebb lenne és tervbe is van neki,vagyis miatta.Nem gyerekfejjel gondolkodom,37 éves vagyok,és az akvárium nem a fiamé és kizárólag csak én foglalkozom vele.Másnak nem is engedem.Az anci tényleg 10 cm fölött van,és nem 4-5 hanem 7 éves.Szerintem nagyon szép hal,és oda nem adnám senkinek,itt nött fel nálam,pici korától fogva.Természetes élőhelyét figyelembe véve,nincs elég nagy akvárium.(ez más halra is vonatkozik.)Ő mindíg itt élt nálam,bár nem tudom hogy az ösztöne mit súg neki.Nagyobb hely,kényelmesebb élet,ez biztos.
2011. febr. 17. 08:24
 16/19 A kérdező kommentje:
Még annyit,hogy ezzel nem ajánlani akarom senkinek hogy 54 literben ancit tartson,sőt.Csak annyit hogy lehet,ha sokat foglalkozol az akváriummal,és nem csak dísznek tartod.
2011. febr. 17. 08:31
 17/19 anonim ***** válasza:

"A szobára visszatérve,igen jobban érezném magam egyedül egy 15 négyzetméteres szobában,mintha ketten lennénk egy 22 négyzetméteresbe.Akkor érzed a külömbséget?"


Én mondtam a szobás hasonlatot.

A te hasonlatod abban sántít, hogy 54 liter nem 15 nm-es szoba, hanem mondjuk max 8. Az elég kevés.

16 négyzetméter ehhez képest elég baráti. És a duplájával kell számolni, mert a halak nem két dimenzióban mozognak, hanem 3, és 50 liternek 100 a duplája, nem csak a centiket számold, hanem a litert is.


Az anci sem csak az aljzaton mozog, hanem mindenfelé, és ami a lényeg, neki a víz az egyetlen élettere, tehát a hasonlatra visszatérve, mintha nem lenne a szobán ajtó, ablak, és a levegőtől függne az életed. Még ha cserélgetik is néha, a "pancsometria" (vízkémia) is bonyolult dolog, meg ekkora halnak egyszerűen kicsi 50 liter. Ezzel nem igazán lehet vitatkozni.


Mondjuk egy 120-as aki már lényegesen méretesebb, itt ha csak a térfogatot nézzük, lehetne akár 6-8 ancit is tartani, ha rajhal lenne. Viszont az ivarérettség után elég territoliálisak, és ezért páronként kell kb 100 liter élettér.

Olyan, mintha hozzád, és a párodhoz beköltözne az említett szobába még egy pár. Kellene még egy szoba, a szexhez. Az anciknak pedig még egy 100 literes territórium kell.


A 100 liter tehát nem csak a konkrét hely igény, és a víz leterheltség miatt kell, hanem mert természetüktől fogva ennyi a minimum élettér, ahol viszonylag teljes életet tudnak élni.

Ez egy afrikai sügérnél mégtöbb, egy szürkefarkasnál meg még annál is jóval több.

2011. febr. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Megfelelő szűrés, táplálás, vízcsere és lehet 54 literben tartani.
2011. febr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az előttem szólónak:


Igen. Tartani, lehet.

Biztosítani neki a megfelelő körülményeket, Nem.


Előbbi esetben beszélhetünk haltartásról, haltartóról;

Utóbbi esetben akvarisztikáról, és akvaristáról.

2011. febr. 18. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!