Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aljzatcsere. Akkor hogyan is?

Aljzatcsere. Akkor hogyan is?

Figyelt kérdés

Az akváriumomat (11 liter) most 2 guppi ivadék és 5 snowball garnéla lakja. Előbb voltak benne a guppik, nekik nem raktam csak nagyobb szemű kavicsokat a sarkokba. De ők hamarosan átkerülnek a nagy akviba és én szeretnék a garnéláknak bazaltzúzalékot rakni. Hogyan csináljam a cserét?

Leszívom a vizet egy lavórba, kiveszem a garnélákat, őket is bele a lavórba meg a növényeket, kavicsot kiveszem, mosott bazaltzúzalékot meg bele és akkor a lavórból pakoljam bele vissza a dolgokat?

Hányszor mossam át a bazaltzúzalékot? Honnan tudhatom, hogy nem valami festett mű cuccot adtak?


2011. febr. 16. 20:55
 1/7 anonim válasza:
vegyél tüzépen, ott biztos bazaltot kapsz a bolti ár töredékéért, és 3 vödörnyit vettem 100ft-ért, meg a bolti cuccokat is rengetegszer kell átmosnia az embernek tapasztalatom szerint
2011. febr. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyobb akvárium kéne neked. Egy ilyen vödör méretűvel hosszútávon sok problémád lesz. A folyamat pedig egyértelmű, úgy kell csinálni hogy az élőlények minél kevesebbet szenvedjenek.
2011. febr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Így is csinálhatod, de elég, ha a fele vizet leszívod, úgy ki a garnélák, pakolás, aztán vissza minden. A bazaltot sokszor mosd át, legalább 30 öblítés kellett az enyémnek adagonként.

Bazalt helyett nem szoktak festett dolgot adni, egyszerűen megállapítható mivel van dolgod, száraz állapotban szürkés, természetes színű. Csak vízben lesz sötét.

2011. febr. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Platypus ***** válasza:
Fogod a vödröt, átpakolod bele a garnélákat és a növényeket, belerakod a szűrőt. Ezalatt kicseréled a talajt, beülteted a növényeket, majd vársz úgy két napot, és akkor mehetnek vissza a garnélák. Ha a talajodra konkrétan rá volt írva, hogy bazalt, akkor valószínűleg bazalt, de azért önts le egy mintát tömény ecettel vagy sósavval. Ha festett, akkor pezsegni fog. De kalapáccsal szét is törhetsz egy szemet. A finom szemű bazaltot elég sokszor kell átmosni, rengeteg por van benne.
2011. febr. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én úgy mostam legutóbb az apró bazaltot, hogy egy maréknyi egy kis vödörbe, bele víz, meglötyböl, ki a fekete lötty, aztán ezt így párszor, mire már tiszta víz jött le.


A mosott kavicsot dobhatod egyből a kimosott akiba.

Aztán még egy marék kavics, és így ha kis adagonként mosod, hamarabb végzel, és tisztább lesz.

2011. febr. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A bazaltal kapcsolatba,annak aki a tüzépet mondta igaza van.Sokkal tisztább és pormentesebb,na meg persze olcsóbb.Nagyobb akváriumba ,ha vannak harcsák,viszont nem ajánlom mert tele van élesebb szemekkel.A vizzel kapcsolatba meg csak annyit,hogy a tiszta vizet,mármint nem az aljárol kiszívottat,pótold vissza az akváriumba.
2011. febr. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Platypus ***** válasza:
A nagyobb halasoknál tartanak egészen finom szemű bazaltot, olyan mint egy durvább homok. Nem olyan olcsó persze, mint a tüzépes, és nagyon poros is, de egy nagyon jó aljzat és a turkálós halak is szeretik.
2011. febr. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!