Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy hozták "létre a color...

Hogy hozták "létre a color tetrát?

Figyelt kérdés
gén-kezelik őket,vagy tényleg beléjük fecskendezik a festéket? (nem tartani akarok csak érdekel)
2011. febr. 18. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem génkezelik őket, hanem fecskendővel ételfestéket juttatnak a bőrük alá. Az eljárás során a halak több, mint a fele azonnal elhullik, a negyedük a következő pár héten, a maradék pedig hónapokig, talán egy évig is húzza. Itt tartunk sajnos, erre van igény.
2011. febr. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Platypus ***** válasza:
Az egyetlen boltokba került génkezelt hal eddig a színes dánió, a többi festett mint befecskendezéssel vagy festékoldatban(savazás meg egyéb szörnyűségek után) úsztatással történik.
2011. febr. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
és ezt miért nem büntetik/tiltják be?
2011. febr. 18. 16:33
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor voltam igazán megdöbbenve mikor TerraPlazán láttam 3 nagy akváriumot pink dánióval tele.
2011. febr. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 NRichárd ***** válasza:
mert nem állatkínzásnak számít. gondolom a kis méretük miatt vagy nem tudom. és a legfontosabb h van rá kereslet. A vadászat miért nem tiltott dolog?
2011. febr. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
kedves utolsó ha rajtam múlna én azt is betiltatnám :)
2011. febr. 18. 17:03
 7/9 A kérdező kommentje:
utolsó előtti: a pink dániók nem beinjekciózott halak nem?
2011. febr. 18. 17:04
 8/9 Platypus ***** válasza:
100%
Állatkínzásnak számít a törvény alapján, és elvileg tiltott is. A gyakorlatban a hatóságoknak fogalmuk sincs a problémáról, és ha lenne, akkor se biztos hogy lenne kapacitásuk ezzel foglalkozni. Ez indokolatlan szenvedés okozása gerinces állatnak, tehát állatkínzás és büntetendő. A vadászat elméletileg nem indokolatlan, persze ott is vannak rosszul működő és visszás eljárások. Alapvetően egy állatot megölni nem törvényellenes, csak úgy kell csinálni, hogy a lehető legkevesebb szenvedést kelljen átélnie. Csak azért kínozni egy állatot, hogy "szebb" legyen, az viszont törvényellenes. A génkezelt hal elvileg nem szenved, de attól még gyengébb az immunrendszere.
2011. febr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

elég szomorú, hogy ez így működik

2011. febr. 18. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!