Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezek a növények jók lennének...

Ezek a növények jók lennének az akváriumba?

Figyelt kérdés
Cryptocoryne wendtii,Bolbitis heudelotii,Anubias barteri var. angustifolia növényekre gondoltam egy 54 literes,guppiknak kialakított akváriumba amelyben a világítás gyenge,ezért nem szeretnék nagyon fényigényű növényeket,mit gondoltok ezekről a növényekről mehetnek egy gyenge világítású akváriumba,és szívesen várok még pár javaslatot hogy milyen növények mehetnének bele.
2011. febr. 19. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát mennyire van kevés fényed? 1db 15wattos neon?

Az Anubias fajokból létezik tök sok féle, azok közül bármelyik jó.


A másik kettőnek több fény, azoknak 2db neon kéne.

2011. febr. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen 1 darab 15W-os neonom van,akkor csak anubias félék élnének meg az akváriumomban?
2011. febr. 19. 17:37
 3/9 anonim ***** válasza:
hát szerintem igen, meg talán még jávai moha rákötözve damillal vasfára, de lehet hogy a moha akkor barna algás lesz. Barna algád szokott lenni?
2011. febr. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Platypus szokta mondani ezt a hólyagos vizikelyhet is, kis fényre, de azt nem ismerem.
2011. febr. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Anubiasok közül nekem most a kedvenc az a Anubias gold, mert az világoszöld, tök szép élőben. De egyébként minden anubias sötétzöld színű szokott lenni.
2011. febr. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ALACSONY FÉNYIGÉNYŰ NÖVÉNYEK - elvileg ezek


Anubias barteri var. angustifolia

Anubias barteri var. barteri

Anubias barteri var. nana

Bolbitis heudelotii

Ceratophyllum demersum 'Foxtail'

Cladophora aegagrophila

Cryptocoryne wendtii ''green''

Marsilea hirsuta

Microsorum pteropus

Microsorum pteropus 'Narrow'

Microsorum pteropus 'Windelov'

Monosolenium tenerum

Taxiphyllum barbieri (Vesicularia)

2011. febr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én nem tudom, nekem volt ilyen Cryptocoryne wendtii, de ennek azért kellett kicsit több fény, mert nagyon kis bebarnult nálam legalábbis.
2011. febr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nagyon kis fényen bebarnult
2011. febr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Platypus ***** válasza:
Elég lesz ezeknek a fajoknak ennyi fény, de a Crypto és a Bolbitis lassan fog nőni. Az utóbbinál nem is árt, mert brutál nagyra tud nőni idővel. A gömbalga és a hólyagos vízikehely(Cryptocoryne aponogetifolia) biztos megmarad, de a vízikehely a méteres leveleivel nem biztos hogy tetszeni fog 54 literben.
2011. febr. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!