Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel takarjam le az ívató...

Mivel takarjam le az ívató medencét?

Figyelt kérdés

A betta pár már egybe szokott a hím építi a fészket minden sínen megy,de másnapra a habfészek mindig eltűnik!Szerintem azért mert nincs letakarva a medence,de mégis mivel takarjam le mert nincs üveglapom!!!!!! :(

Előre is köszönöm a válaszokat :D


2011. febr. 21. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Tálca, könyv. De ez fontos a bettáknak, hogy lefedett akvárium kell nekik. Mivel ők a levegőből képesek oxigénhez jutni, így olyan hőmérsékletűnek kell lennie a levegőnek (kb) mint a víznek, mivel könnyedén megfáznak.
2011. febr. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,de ha valami könyv félével takarom le akkor nem kapnak fényt!!!!(tudom hogy sok a problémám,de csak tőletek tudom megkérdezni) :)))
2011. febr. 21. 17:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Oldalról irányítsd a fényt :D
2011. febr. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Maximum 500 forint egy üveglap egy 50 liter körüli akváriumra. Szerintem ne sz'rakodj könyvvel, mert tönkremegy, tálcával meg hogy néz ki a világítás oldalról?

A habfészek amúgy nem biztos, hogy ezért megy tönkre, pontosan be kellene állítani a megfelelő vízparamétereket, hőmérsékletet. Úszó növényekkel és nagyon kicsi áramlással is segíthetsz nekik.

2011. febr. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gfero ***** válasza:
jó lenne valami növény ami a vízfelszínen van lehet mű is.a betta párt úgy kelet volna összerakni hogy legalább 1 napig legyenek elválasztva egy üvegfallal hogy lássák egymást de ne tudjanak érintkezni.ha nincs üveglapod amivel elválaszd őket tegyél be a szaporító medencébe egy nagyobb befőttes üveget és abba tedd a nőstényt de úgy hogy lássák egymást és másnap ereszd össze őket addig a hím felépíti a habfészket.a fiataloknál szokott előfordulni hogy nem tudják rendesen felépíteni a habfészket ezért lenne segítségére egy felszíni növény de előbb utóbb csak sikerül.a tetejét muszáj lefedni mivel a víz felszínéről veszi a levegőt és megfázik.egy pár 100 ft-ért egy üveges ad neked.
2011. febr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
miért lett kiemelve ez a kérdés mivelhogy kaptál rá rendes válaszokat
2011. márc. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Brigi ^^ ***** válasza:
Nálam volt, amikor nem takartam le az akváriuomot, de nálam a habfészek akkor is szépen megmaradt. Nem hiszem, hogy ezzel lenne, gond, bár amúgy is jó lenne egy fedőszerűséget beszerezned :)
2011. márc. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gfero ***** válasza:
az akváriumot nem azért takarod le hogy a habfészek összeálljon hanem azért mert vízfelszín fölötti atmoszférikus levegőből veszik a levegőt így könnyen megfázik
2011. márc. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Gferonak van igaza. Le illetve körbetakarni azért kell őket, hogy a párzást ne zavarhassa meg külső inger. Legyen az mozgás vagy bármi. Erre pedig a legjobb a hagyományos (nem színes) újságpapír. Nem ajánlatos mivel a hím a párzás végeztével meg is ölheti a nőstényt. Lapos hungarocell is segíthet a habfészek építésben vagy felfordított kupak, ha esetlen nincs növény kéznél. Növényekből jó a felszínen úszó hínár, májmoha, kagylótutaj.
2011. márc. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!