Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eső vagy kút víz akváriumba?

Eső vagy kút víz akváriumba?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam ha mondjuk már egy órája esik az eső és kiteszek hordokat az jó lenne e akvárium feltöltésére.

Illetve hallottam olyant aki kút vízzel tölti fel az akváriumot.

mi a véleményetek?


2011. febr. 22. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:
az eső víz nem túl tiszta, azt is tisztítanod kell. kút íz akkor jó, ha nagyon mélyről jön
2011. febr. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
jók, csak két napot álljon, aztán tedd bele.
2011. febr. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én egyiket sem ajánlom. Az esővizet hajdanán használták az akváriumvíz lágyítására, manapság viszont a környezetszennyezés miatt szerintem még vidéken is használhatatlan. Ellenőrizhetetlen, mi kerül bele.

A kútvíz viszont az ásványi anyagok miatt nagyon kemény, azt csak aranyhalakhoz, kerti tóba szokás használni, de ennek az összetétele is ellenőrizhetetlen, nem egyszer okozott már halpusztulást. Nem hiába tilos a kútvíz fogyasztása, rengeteg arzént, rezet, káros anyagot tartalmaz(hat).

2011. febr. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:
Ha a környéketeken van jelentősebb mezőgazdaság, akkor még nitrát és foszfát is lesz bőven a kútvízben. Az esővíz van akinek beválik, van akinek meg felfordul az összes állata tőle. Ez totál rizikós, nemcsak attól függ, hogy merre laksz az országban, hanem hogy merre járt az a felhő, mire hozzátok ért. A helyedben inkább "csapvizes", kemény vizet tűrő halfajokat tartanék. Azoknak úgysem kell lágy esővíz.
2011. febr. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy brutálul hangzik, de egy ha egy teszt halon megnézed mennyire bírja a kútvizet? Aztán ha nem nagyon, akkor gyorsan visszateszed a többi halhoz.

Ez csak egy ötlet.


Pl barátom szüleinél nagy arany halak kint vannak a kerti tóban, oda meg esik az eső, azok bírják.


Hát most hogy az ilyen pici akváriumi halak mit bírnak, azt kitudja.

2011. febr. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!