Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől halt meg az algaevőm?

Mitől halt meg az algaevőm?

Figyelt kérdés
Törpe szívóharcsáról van szó,nem tudom mi lehetett az 1. tünet de amikor reggel odamentem az akváriumhoz azt vettem észre hogy nem tud az üvegre tapadni (lecsúszott) aztán függőlegesen kezdett úszni és hirtelen lesüllyedt az aljzatra és többet sajnos nem jött fel,ez csupán 5 perc alatt zajlott le,a testén csupán annyi változás történt hogy egy kicsit nagy lett a hasa de a hasvízkórt kizártam mert a pikkelyeivel semmi nem volt,viselkedésén viszont azt vettem észre hogy visszahúzódó,és nem megy az erős áramlás közelébe azelőtt erőszeretettel úszott ott!
2011. febr. 22. 21:56
 1/9 gfero ***** válasza:
100%
lehetséges gyomor,bélgyulladás ez esetben a has nyálkahártyája piros. kívülről a hastájék duzzadt, a halak színe a normálisnál sötétebb.
2011. febr. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is erre tippelek. Nálam olyan is történt régebben, hogy egy gyári kőről rágcsálta le a kőport, ugyan ezekkel a tünetekkel pusztult el (bár az anci volt).

Meg kellene vizsgálni, van-e valami az akváriumban, ami káros lehet a számára.

Illetve valamilyen fára szükségük van a megfelelő bélflóra kialakításához.

2011. febr. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van az akváriumban kókuszdió és egy vasfa is!
2011. febr. 22. 22:19
 4/9 A kérdező kommentje:

Ja és a többi algaevőmre ez veszélyes?

Tegnap az egyik algaevőm takarította az üveget és azt vettem észre hogy a hal kint van a vízből olyan 2 cm-re a víz felett az üvegre volt tapadva,sajnos nem tudom meddig volt kint a vízből de ez megtörténhet gyakrabban is,vagy ez egy egyedi eset?

2011. febr. 22. 22:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha van valami az akváriumban, amit meg tudnak rágni és káros rájuk, az előfordulhat a többiekkel is. Ha szerencséd van, nem fog (nálam csak ez az egy töltötte minden idejét az említett kövön, a többieknél soha nem okozott problémát). Az, hogy "menekülnek" a vízből, jelentheti azt is, hogy rosszak a vízparaméterek. A túl kemény, túl lúgos vizet nem bírják, meg kellene méretni, kereskedésekben 300 ft körül van egy teszt (ha beviszed a vizet).
2011. febr. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik algaevőm nemrég halt meg. Soha nem láttam sokat. Vettem kókuszdiót már régebben és még megvolt a külseje, na én azt szépen ledörzsölgettem, kifőztem...stb.Pár hét után szépen beállítottam az akváriumomba, az én pici ancim állandóan azon volt azt rágcsálta elő se jött. Nemrégiben előjött,hát én nagyon rosszul lettem a látványtól.Ideúszott az akvárium elejéhez és el se moccant innen nem zavarta hogy nézem semmi, pedig máskor látni se lehetett, úgy nézett ki mint ha segítséget kérne,jó ez most lehet hülyén hangzik.

Nem tudott rátapadni az üvegre, fel volt dagadva teljesen a hasa, neki sem volt felborzolódva a pikkelye.pár óra alatt meghalt.A kókusz bujkálót azonnal eltávoltitottam az akváriumból, ha az volt az oka ha nem.

Te úgy vetted vagy úgy készítetted a kókusz bujkálót?

2011. febr. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Vettem.
2011. febr. 23. 00:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Fűtesz az akiban? 26 fok fölött könnyen kiterül.
2011. febr. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A víz 24 fokos
2011. febr. 23. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!