Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől halt meg a törpe szívóha...

Mitől halt meg a törpe szívóharcsám?

Figyelt kérdés
Egy 30 literes akváriumban volt 3 törpe szívóharcsám, és 4 amano garnélám. Fél éve vannak az akváriumban. Eddig semmi bajuk nem volt. Most viszont egyik napról a másikra holtan találtam az egyik szívóharcsát az aljzaton. Külsőre semmi sérülés, vagy folt nincs rajta. A víz értékei normálisak. Természetes halál lenne ilyen idősen? (az állatkereskedésből nem tudom mennyi idősen vettem) A többi állat jól van, úgy viselkedik ahogy eddig.
2011. okt. 27. 18:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Milyen az étrendjük, és van e fa az akváriumban?
2011. okt. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A hétvégén kaptak forrázott zöldséget (kb heti kétszer szoktak) uborkát és salátát, és minden második nap kapnak tápot.
2011. okt. 27. 18:29
 3/15 A kérdező kommentje:
és igen, van egy mopani fa benn
2011. okt. 27. 18:30
 4/15 Platypus ***** válasza:

Mértél nitritet és ammóniát? Szoktad ellenőrizni a vízkeménységet és a pH-t? Mik lettek az eredmények?

A halál nem természetes ennyi idősen, ezek a halak évekig élnek. Nemhogy öreg, de még kifejlett méretű halat se nagyon kapsz a boltokban.

2011. okt. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
igen mértem, sera gyorstesztet használok. Eszerint a nitrit 50 mg/l, ami kicsit sok, tudom, de csak mert holnap esedékes a vízcsere. Az ammónia fehér, ami kevesebb mint 0,1-et jelent. A keménységet erről a tesztről pontosan nem tudom megállapítani, de ez is a szokásos érték. A ph pedig 6,8. Szóval minden átlagosnak mondható.
2011. okt. 27. 20:27
 6/15 A kérdező kommentje:
ja és a hőmérséklet is 24 fok
2011. okt. 27. 20:28
 7/15 Platypus ***** válasza:
Ha az a nitrit tényleg nitrit és nem gépelted félre a nitrátot vagy a mértékegységet, akkor az nem kicsit, hanem borzasztóan magas. Az lenne a csoda, ha a többi állatod életben maradna.
2011. okt. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
ő várj... akkor lehet összekevertem. Akkor a nitrát az NO3?
2011. okt. 27. 20:40
 9/15 anonim ***** válasza:
A nitritnek kb. 0-nak kéne lenni, függetlenül a vízcserétől. Milyen a szűrő?
2011. okt. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
na igen, szóval utána néztem, kicsit össze voltam keveredve itt a betűkkel... szóval a nitrát az 50 amit írtam és nem a nitrit.
2011. okt. 27. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!