Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért úszik ilyen furcsán?

Miért úszik ilyen furcsán?

Figyelt kérdés

Az egyik márna úgy úszik, hogy időnként "balra görbül", mintha balra akarna nézni, ezt párszor ismétli, utána rendesen úszik tovább. Nem bírja annyira a szűrő sodrását, mint a többiek, olyan, mintha jobban fárasztaná az áramlat. Eszik redesen, de nem tud olyan fürgén forgolódni. Egyikük testén sincs semmi elváltozás kívül.

Szeptembertől itt lakik, azóta nem volt senkivel semmi baj. Hőm.: 23-24 fok, vízcsere 1-1,5 hetente 15%, annyi változás volt, hogy az elmúlt 3 éjjel le kellett kapcsolnom a szűrőt :( , ma már nem. A többiekkel semmi gond nincs (8 márna és 4 páncélos).


2011. febr. 23. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, ez a szűrő lekapcsolás könnyen végzetes lehet, megviselheti a halak szervezetét. Éjszaka beledöglött az összes hasznos baktérium, reggel pedig befújtad őket a vízbe. A baj mindig a leggyengébben jelentkezik, van, aki ellenállóbb a betegségekkel szemben, van, aki kevésbé. Most könnyen tovább romolhat a helyzet, csinálj egy legalább 30%-os vízcserét, a szűrőt pedig ne kapcsold ki többé.
2011. febr. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet fáj a bal oldala, nem tudom.
2011. febr. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, köszi, én is erre gondoltam, hogy a szűrőleállítás volt a baj (gond volt a ház biztosítékaival). Egyikük lehet gyengébb, mint többi, régebben is gyanús volt, hogy 1 mindig félrevonul, de a 4 kisebb megkülönböztetése nehéz.

Vizet azonnal cseréltem, ahogy láttam, hogy fura, ma reggelre mintha jobban nézne ki.

Köszi még egyszer!

2011. febr. 24. 09:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha csak 1 csinálja ezt, az még kisebb baj. Figyeld a többit is, mert mérgezésnek szoktak (többnyire) ilyen tünetei lenni. Pl. ammónia mérgezés a leállt szűrő miatt, vagy nitrátmérgezés a elégtelen vízcsere miatt.

A szűrő nem árt, ha túl van méretezve, és éjjel-nappal üzemeljen, és duplája vizet kéne cserélni, ahogy már írta Murr.

2011. febr. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. márc. 2. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!