Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez jó párosítás lenne?

Ez jó párosítás lenne?

Figyelt kérdés

Sosem voltak még halaim, de sokat olvastam a témáról és igyekszem tanulni mielőtt belevágok! Sajnos helyhiány miatt csak egy 30 literes akvárium fér el a szobámba ezért ilyet szeretnék venni. Arra gondoltam hogy lenne benne 6-8 Amanda Lazac 6-8 Red Cherry, 2-4 törpe szívóharcsa és 2 almacsiga. Természetesen lenne benne növény és Red Moor fát szeretnék még bele. Az a kérdésem hogy ez így jó e vagy esetleg sok? A garnik, harcsák és csigák nem lesznek túl sokan? Elég lesz nekik az alga ami képződhet? Valamint azt olvastam hogy a törpe szívóharcsának kell fa! Erre a célra elég a Red Moor vagy érdemesebb még valamit venni nekik?


Köszi a válaszokat előre is!


2011. febr. 24. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz lesz rendben tartani egy ilyen kis akváriumot. Rengeteg odafigyelést igényel, főleg, hogy a garnélák érzékenyek. Jó szűréssel és nagyon szigorúan betartott részleges vízcserékkel belevághatsz, de még így is legalább egy 40-50 literes lenne az amandáknak a minimum akvárium méret. Próbáld meg valahogy beerőszakolni a szobádba, ez alapterületre csak néhány plusz centiméter, de nagyon értékes. A társítás jó, de az almacsigákat inkább felejsd el. Túl nagyok ide, a növényeket is ledíbolják. A red moor tökéletes lesz a szívóharcsáknak. Az alga pedig nem elég, természetesen etetni kell a garnélákat és szívóharcsákat is. Imádják a főtt uborkát, borsót, paprikát, spenótot, répát, cukkinit, de létezik számukra gyártott spirulina tabletta is.
2011. febr. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ! Akkor lehet megpróbálok valami megoldást keríteni.. Akkor viszont pont a sarokba az ajtó mellé tudnám csak tenni, ott nem lennének huzatban? Máshova tényleg nem tudnám elpakolni. Egy 54 literesben ezekből az állatkából amiket leírtam mennyit tarthatok?
2011. febr. 24. 11:45
 3/5 anonim ***** válasza:
24%

Nem tudom milyen a red motor fa, én azt hiszem mangrove gyökeret vettem, valami pirosas, narancssárgás gyökerem van. Ezzel az történt, hogy beletettem kis akváriumba, és valami fehér dzsuva képződött rajta, azon a részeken, ahol vágva van, tehát a fából oldódott ki valami lé a víz hatására, amitől a víz opálos lett. Aztán kivettem, lemostam, kis akváriumba vízcsere, és végül csak a nagy akváriumba mertem beletenni, mer ott több víz van.


Szóval ha veszel, valami kicsit vegyél csak szerintem.


Vagy pedig vegyél rendes vasfát, aminek az egyik fele drapp, az nem eresztik annyira a színét elvileg.


Szerintem törpe szívóharcsából csak kettőt vegyél.


Az amanda lazac nagyon félénk ha kevés van belőle, én próbáltam bezártam őket 20 literbe, nem döglöttek meg, csak az egyik sarokban bújkáltak egész nap.

Aztán átraktam nagy 90 literesbe neonok közé, ott meg belevegyülnek a rajba és nem félnek.


A Boraras Maculatus = Törpe razbóra, azt is próbáltam, az jobban bírta ha kevesen vannak, nem félt, és kis helyen is jól érezte magát ránézésre.


A Boraras Urophthalmoides is egy mini hal, de az mégsem szerette annyira a kis helyeket, az valahogy többet úszik.


Szóval kicsi akváriumba nálam a maculatus volt a nyerő.

Különben nem lesz az nagy, az amanda az sokkal dagadtabb, ezért az sokkal nagyobbnak néz ki :)


Mindegy, én csak az észrevételeimet írtam le, aztán veszel amit akarsz :)

2011. febr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:
100%

Előző nem nagyon érthet a fákhoz. A red moor tökéletes fa, az egyik legszebb formájú is, de nem merül le azonnal. Ha a fa egyik fele drapp, akkor az nem vasfa, hanem mopani fa. Bármelyik akvarisztikai fa tökéletes az akváriumodba, a mangrove is. A fehér dzsuva természetes friss fáknál, idővel elmúlik. Az alapján válassz, hogy melyiknek tetszik a színe és a formája. Lehet nagyot venni, az akváriumnak úgyis kötelezően üresben kell menni egy ideig az állatok előtt, azalatt kioldódhat ami ki akar oldódni.

Az almacsigát felejtsd el, sokat eszik, sokat piszkít. Egy ennyire kis helyen nem kell még egy ilyen kockázati tényező. A red cherry garnéláknál nagy szaporulattal kell számolnod, amiktől meg kell válnod, különben hamar túlnépesedik az akvárium. Ha nem akarsz ezzel foglalkozni, akkor vegyél narancs garnélát, az nem szaporodik édesvízben.

A törpe fogasponty egy jó halválasztás lenne, nem igényli a csapatot, elég ha 3-4 példányt tartasz. Nem olyan szaporák, mint a közismert elevenszülők. Boraras urophtalmoidesből legalább 12-13 kell, hogy kialakuljon a stabil raj, ha kevesebben vannak akkor bújkálnak. A maculatus lehet hogy jobban bírja a kis létszámot, de 3 centisre is megnő. Amanda lazacból 54 literbe mehetne tizenkevés, mellé 3-4 Oto. A huzat nem zavarja az akváriumot.

2011. febr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem értek a fákhoz, csak azt mondtam amit látok. Platypus, a Vadonba mit árulnak? Vörösbarna gyökér. Nekem az van. A vízben felrepült, egy követ rá kellett rá rakni.



Akvárium méret, szeritem 50 liter körül lenne ideális.

Alulra kavics helyett növény táptalaj és fölé egy dupla neon cső (egy fehér fényű és egy növényes).

Egy rakat növény, mert ezek a halak szeretnek szlalonozni a növények közt, de ne hínárt, mer a hínárnak több fény kell.


Bele egy kis szűrőt (nem kell nagy sodrás).

Ha nincs 24 fok a szobában, akkor egy automata fűtőt 25 fokra.


Ebbe halak:

6db Boraras Urophthalmoides, 6db Boraras maculatus, 6db Aplocheilichthys Normani, 4db törpe szívóharcsa.


Vagy egy féléből 15-20-at.

Az amanda nem fogja jólérezni magát, de kísérletezhetsz.


Alulra 6db yellow garnéla, vagy Red cherry, vagy Tigris, ezek majd szaporodnak.


A narancs törpe rákot nem ismerem, arról nem nyilatkozok.



Ellenvélemények?

2011. febr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!