Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutya kiscica milyen...

Kölyök kutya kiscica milyen párosítás?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves kutyám (leendő nagytestű) és szeretnék mellé egy cicát, hogy ne unatkozzon, még dolgozom. Egy másik kutyán is gondolkodtam, de az már sok lenne. A cicával nem kell olyan sokat foglalkzni (tanítani, futtatni, sétálni), azért gondoltam erre. Rá is napi 6-8 órát szánok, több már nem férne bele. Minden cicával játékos, csak a cicák nem annyira, de ha pici cicát fogadnék be mellé, megszoknák egymást, és jól ellennének?
2011. máj. 16. 14:42
1 2
 1/16 xnorkax ***** válasza:
Biztosan jól ellennének, de nem garantálom, hogy naphosszat játszani fognak. Ez a cicától és a kutyától is függ, nálunk is sokszor csak fekszenek egymás mellett, játszani ritkán játszanak. :D
2011. máj. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
szerintem meglehet őket tanítani hogy ne legyen baj
2011. máj. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ez is csak nevelés kérdése de szerintem ha macsekot szeretnél most ragadd meg az alkalmat hiszen még így a legegyszerűbb összeszokatatni őket kis korukban csak arra figyelj,hogy a kutya-macska játékból ne egy nagy pofon legyen a macska felé.
2011. máj. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Hát nekem mindig volt kutyám is meg macskám is, de azok soha nem játszottak. Nem bántják egymást de nem is játszanak. Kutya másképpen játszik, mint egy macska...Két nagy kutya, kergeti egymást, dögönyözi stb..ezt egy macsekkal nem teheti meg, mert agyon nyomja...
2011. máj. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fogják egymást szórakoztatni. Nem lesz a kutyának semmi baja attól, hogy te dolgozol.
2011. máj. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Off:

Nem volt soha két kutyám, mennyivel több időt igényel kettő? Nyilván a séta egyszerre menne, de nem szeretném elhanyagolni a kutyusomat, és a leendőt, ha lesz sem. Nem "rontják el" egymást? Ő szófogadó, de néha azért bepróbálkozik...

2011. máj. 16. 14:53
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekunk volt egyszer egy foxi szeru kutyank es egy cicank akik egyutt nottek fel es nagyon szerettek egymast. Osszebujva aludtak, egyutt ettek, stb..

Jatszani nagyon nem tud a kutya meg a macska mert teljesen kuonbozo a "stilusuk", de neha szoktak azert viccbol verekedni, olyankor a katya nem harap igazibol es macsaka nem ereszti ki a karmait csak pofoz.

Szoval ossze lehet oket szoktatni ha egyutt nonek fel.

2011. máj. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Sokkal több időt igényel, pénzről nem is beszélve. És bizony eltanulják a rosszat egymástól. És az sem biztos, hogy egyáltalán játszanak amikor nem vagy és nem csak bámulják a kaput és várnak rád. Hidd el tényleg semmi baja nem lesz a kutyának ha egyedül van délelőtt. Csak akkor vegyél másik kutyát ha konkrétan azt akarsz, ne azélrt hogy az előző ne unatkozzon.
2011. máj. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 xnorkax ***** válasza:

Azért ne vegyél még egy kutyát, mert kell társ a tiédnek. Az ember is lehet társa a kutyának, csak foglalkozz vele eleget. Milyen fajtájú kutyád van most?

Én még biztosan nem vennék még egy kutyát, hiszen még a mostani is kölyök. Először szocializáld, neveld és ha már abszolút falkavezérnek tekint, bármiről letilthatod, elvehet tőle az ennivalóját stb, akkor vegyél még egy kutyát. Mert két engedetlen kutyával csak nagyobb fejetlenség lenne.

Amúgy a kutyák fajtájától is függ, mennyit kell foglalkozni két kutyával.

2011. máj. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Sokkal több időt igényel, pénzről nem is beszélve. És bizony eltanulják a rosszat egymástól. És az sem biztos, hogy egyáltalán játszanak amikor nem vagy és nem csak bámulják a kaput és várnak rád. Hidd el tényleg semmi baja nem lesz a kutyának ha egyedül van délelőtt. Csak akkor vegyél másik kutyát ha konkrétan azt akarsz, ne azélrt hogy az előző ne unatkozzon.
2011. máj. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!