Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhalam kopoltyuja...

Az aranyhalam kopoltyuja csupa vér. Féloldalra fordulva uszkál a véres oldallal felül. Minél hamarabb modják meg mi ez és hogyan menthetném meg a halacskámat?

Figyelt kérdés

Ma vettem ászre hogy az akvárium alján fekszik. Abal kopoltyuja csupa vér. Külön vedrecskébe tettem ki vidáman uszkál de néha oldalra dobja a hasát és lefekszik. Nagyon izgatott. Miért csupa vér? Nem szeretném elveszteni.

A VÁLASZT A LEHETŐ LEGGZORSABBAN KÉREM!!!!


2011. febr. 25. 17:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom pontos válasszal szolgálni, de segíteni szeretnék. Esetleg itt nézz utána:


[link]


Kopoltyúférgesség súlyosabb változata esetleg? Bár nem nagyon értek a betegségekhez. Sajnos ennyit tudok segíteni :S

Remélem ír neked valaki tapasztalt. Egyébként szerintem sokat segítene ha leírnád az akvárium paramétereit.

2011. febr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Gyorsan mozog a kopoltyúja? Nem utasítja el a kaját? Tényleg, ha megírnád mekkora helyen van, hány fokos vízben többet lehetne segíteni.
2011. febr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kopoltyúférgesség jöhet szóba, ha más hal támadása, vagy az aquarium sérülést okozó hatása kizárható.

Sajnos túlélésére kevés az esély.

2011. febr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 gfero ***** válasza:
100%
ez kopoltyú férgesség.evvel lehet kezelni Tetra Medica GyroTox de ameddig veszel tudsz csinálni neki 5 perces sófürdőt 1 kanál 5 liter vízhez de ha látod hogy felfekszik a víz felszínére egyből szed ki
2011. febr. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy van a halad?
2011. febr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Beszédes a csend. Részvétünk.
2011. febr. 28. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nos még azota semmit sem vàltozott az àllapota és egy 60 hosszusàgu 25 szélességu 30 magassàgu akvàriumban van még néhàny tàrsàval kb 26-27 fokos vizben és néhàny nappal mielott a kérdést feltettem az akvariumi halak sorra doglottek nem csak nàlunk hanem màshol is àllitolag a viz szennyezettsége miatt de màr asszem rendbe hoztàk a hibàt szoval ez a férges ez tuti?
2011. márc. 2. 17:06
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja és még van valami. A másik halak is kezdenek ebbe a tünetbe tehát a fél kopoltyujuk már véres de még nem fetrengenek. Ó mi bajuk van? Ja és igen megpróbáltam a sós vizzel.
2011. márc. 2. 19:10
 9/12 anonim ***** válasza:
az aranyhalnak 18-20 fokos víz kell!
2011. márc. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
és min. 100 literes akvárium!
2011. márc. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!