Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sokaktól hallottam hogy a...

Sokaktól hallottam hogy a sügereket, nem lehet más halfajjal együtt tartani és csak úgymondd keményebb levelü növényeket lehet betenni hozzájuk. Én pedig nem ezt tapasztaltam. (? )

Figyelt kérdés

Kb 1,5-2 éve van egy nagyobb aksim amibe vannak guppi, plattik, xifok, diszmárnák , yellow sügerek, és egy csomó növény , hínároktól kezdve a valisneriáig , vizipáfrány, vizikalász stb..

és még sem bántják a sügerek a többi halakat és a növényeket sem.


2011. febr. 25. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
A sügér ragadozó.Ha még nem ette meg a halaidat majd fogja.
2011. febr. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Platypus ***** válasza:
100%
Sokféle sügér van, sügér a vitorláshal és a márványsügér is. Vannak egészen békés fajok, meg született agresszorok is köztük. A papagájsügér például olyan nyomorék, hogy ha akarna se tudna senkinek se ártani. A jack dempsey meg a nála 5x nagyobbnak is nekimegy.
2011. febr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha bántani vagy megenni akarta volna a többi halat akkor már másfél két év alatt megtette volna.
2011. febr. 25. 22:14
 4/9 anonim ***** válasza:
A yellow pont nem egy agresszívebb fajta. De nálunk az anci és sügérnövendékek amikor előjöttek, végigkergették őket az akváriumon, szinte harcoltak értük, majd a végén szépen megették...ha kellően nagy az akváriumod és esetleg kicsi korában került be közéjük, nem biztos, hogy megeszi vagy bántja a guppikat mondjuk. Más kérdés, hogy teljesen más igényűek, és nem igazán illenek a képbe, de te tudod. Ha elvannak, akkor elvannak...
2011. febr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Elirtam, nem yellow, hanem Aranysügér.

És igen, kicsikorukba lettek berakva a guppik közé.

2011. febr. 25. 22:41
 6/9 anonim ***** válasza:

Annyira nekem sem egyértelműek ezek a dolgok.


Volt régen ez a kék és sárga malawi sügerem, 3-4 centisek voltak. Bedobtam nekik 1 neon halat, úgy 2 mp alatt szétszedték.


Aztán kaptam egy 15centis márvány sügeret. Egy haverom hozta, és mondta hogy békés. Hát nem hittem el, de kipróbáltam. A neon halak meg boldogan úszkáltak mellette. Ez nem kapta el soha.


Most meg van a vitorlásom, ami szintén egy sügér ugyebár. A vitorlásra mindenki azt mondja, hogy agresszív.

Az enyém kb 6 éves, de ez még élő halat nem evett.

Az 1 centis mini mini halat se eszi meg. Most erre mit mondjak. Közben a szunyoglárvára meg úgy rárabol, mint aki sosem látott kaját. Egészséges, játszik, békés, szóval én nem vágom, hogy mivan. Egyszerűen csak egy kedves hal.


A barátomnál meg a 2db ramirezi se eszi a növényt. Illetve lehet, hogy eszi, csak nem látszik meg a növényeken, mert sok van és aránylag gyorsan nőnek.


Lehet, hogy nálad is ez a helyzet :)

2011. febr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A yellow az aranysügér :) Labidochromis caeruleus "yellow", magyar nevén aranysügér. Csak aki sügérezik az nem használja a magyar nevét. Mi mindennek a latin nevét használjuk leginkább, mivel rengeteg sügérfajta van.
2011. febr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 balazs20110110 ***** válasza:
Az én 17cm-es másrványsügerem kb. fél perc alat szedett szét egy vörösszárnyú keszeget:)
2011. febr. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A neonhal (is) ragadozó. Jellemezően nem a táplálkozási szokás határozza meg a halak viselkedését.

A törpesügerek (apistogramma, microgeophagus ramirezi) tarthatók társas, növényes akváriumban. A vitorlás és a diszkosz sem tesz kárt a növényzetben.

Az afrikai sügerek többnyire alga és plankton evők, ezért csak néhány növény tartható mellettük. Agresszívan védik a revírt, ezért csak nagy akváriumban békések. (A vitorlással is két probléma szokott lenni:

1. 54 literben tartanak többet (Egynek is kevés.)

2. Nem etetik megfelelően.

A Yellow az afrikai sügerek között békésnek számít.

2011. febr. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!