Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha nincs levegőpumpa az...

Ha nincs levegőpumpa az akváriumban akkor a halak elpusztulnak? :' (

Figyelt kérdés
2011. febr. 27. 08:34
 1/4 anonim válasza:
30%
azt hiszem a Guraminak nem kell levegőpumpa, de mások több mint valószi'nű
2011. febr. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ mekkora akváriumban mennyi és milyen hal van.

A guráminak valóban nem fontos, mivel labirintkopoltyús, vagyis a víz felszinére úszva jut oxigénhez.

A sziámi harcoshalnak szintén nem kell.

Egyéb halak esetében mérettől függően 5-10 litert kell számolni egy halra, hogy ne kelljen légpumpa.


Ha nem "pipálnak", vagyis nem tátognak a felszín közelében akkor nincs gond.

2011. febr. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Függ még azon kívül amit elmondtak a növényektől is, mennyi növény van, mennyire van beállva az akvárium.

Nekem volt egy 180 literes, de szerintem a levegőpumpa egyrészt kis teljesítményű, másrészt roppant hangos.Nekem motoros szűrőm volt, ami bőven annyi levegőt kever a vízhez, ami elegendő,és nem olyan bazi hangos, én nem tudtam aludni a motoros pumpától. Persze ha más helyiségben van, az más. Azért egy szűrő mindenképpen kell bele szerintem.

2011. febr. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Platypus ***** válasza:
Szűrő nélkül nem működik az akvárium, egy belső szűrő mellé meg nem kell semmiféle légpumpa. A legtöbb eleve tud buborékoztatni, a maradéknál meg ügyeskedni kell, de megoldható.
2011. febr. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!