Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha fertőzés van a vízben, a...

Ha fertőzés van a vízben, a régi halak hogyhogy bírják, ha az újak mindig elpusztulnak? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A következő problémám van akváriumommal:kb 90 literes, szűrő, tisztítás ok. van benne néhány hal: csigaevő, stendal, hátonúszó harcsa, algaevők. jól bírják, elég nagyok is már.új halat majd egy éve nem tudok venni, mert pár óra, jobb esetben pár nap alatt meghalnak. vki mondta hogy biztos szétszekálják a nagyobbak az új piciket. ilyet nem látok soha.
2007. okt. 6. 21:39
 1/4 anonim válasza:
100%
Ha tényleg nagyok már a meglévő halaid akkor ahogy irtad a 90 Literes akvárium nagysága nem elegendő, hogy új -kisebb halakat tudjál beletenni, valószinű nincs elég búvóhelyük a kisebbeknek. Én már láttam nagyméretű algaevőt este a többieket kergetni.
2007. okt. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy megfáznak a szállítás közben?

Vagy sokkot kapnak, amikor berakod őket az akváriumba. Mindig előbb zacskóstul kell, betenni, és amikor már átmelegedett a víz, kb fél óra, utána kiengedni a halat.

Más ötletem nincs.

2007. okt. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem lehet valami baktérium van ott csak a többi jobban bírja nem tom milyen halat vettél de ajálanám a plattit, és a guppit ha ezek is feldobják a talpukat akkor agy be nekik gyógyszert pl . parakilt , vagy metilénkéket esetleg malavizöldet azek olcsók de erős gyógyszerek ha ezeksem válnak be akkor nincs mit tenni!
2007. nov. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Könnyen meglehet hogy a vized kémhatása megváltozott szép lassan. A régi halak alkalmazkodtak hozzá, az újaknak viszont sokkot okoz, és ebbe pusztulnak el. Ellenőrizd a keménységet, és a Ph-t.
2008. febr. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!