Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan szerzik be a kisállat-k...

Honnan szerzik be a kisállat-kereskedések a halakat?

Figyelt kérdés
Valahonnan nekik is be kell szerezni a halakat olcsóbban, szeretnék egy állatboltot nyitni de ezzel probléma van, nincs honnan beszerezni, segítsetek.
2011. márc. 3. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
külföldről. Mikor én kerestem a helyi kereskedésben acélkék fogaspontyot, mondták, hogy nincs. Kérdezem mikor lesz? Azt mondták nem lehet tudni, mert még sokszor akkor sem tudják mit kapnak, mikor már leszállt a gép Ferihegyen!
2011. márc. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
gondolom először veszel drágán aztán tenyészted és úgy olcsó lesz vagy szerződést kötsz egy tenyésztővel h te mennyi halat veszel át havonta, nyilván minél többet annál olcsóbb lesz.. de am nem vok szakmabeli szóval tudja fene
2011. márc. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vannak olyan boltok, amik maguknak termelik a halakat, ezek viszonyleg olcsó boltok, de nem túl nagy a választák. Ilyen a Rája díszhal például. A legtöbb bolt viszont részben hazai tenyésztőktől vásárolnak, részben pedig külföldről rendel be halakat (főleg cseh és lengyel nagykerekből). A külföldi halakat be kell szokatni, mivel kinnt jóval lágyabb a víz, mint nálunk. A plázás boltok ezt nem teszik meg, ezért vagy náluk, vagy a vásárlóknál elpusztul a halak nagy része. Az aquadepó például beszokatja a halait, ezért megbízható az a bolt, viszont ehhez hatalmas helyre van szükség. De ha boltot szeretnél nyitni, ezeket tudnod kellene (én nem foglalkozom ezekkel, mégis tudom), mert ha nem találod meg a legjobb árréseket és még ennyit sem értesz a halakhoz, akkor hamar becsődölsz. A helyedben akvarista.hu-n felvenném a kapcsolatot néhány tenyésztővel és bolttulajjal (például e-pet), biztosan segítenek.
2011. márc. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Itt nálunk pl Szlovákiából hozzák kocsival dobozokban és zacskókban. De olyan is van ami vadon fogott, olyat is hoztak már a Szlovákok, de hogy ők azt hol fogják az én nem tudom.
2011. márc. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!