Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek hogy tartok...

Mi a véleményetek hogy tartok otthon mocsári teknőst? Mert az országuton a kocsik lözzül szedtem ki majdnem ossze taposták.

Figyelt kérdés
hmm?
2011. márc. 5. 20:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Védett, nem lehet tartani otthon. Vidd ki egy folyóhoz vagy valahová ahol élnek mocsári teknősök. Ha nem akkor keress fel egy megfelelő szervezetet és add le nekik.
2011. márc. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Itthon akvariumban tartom ....es en felek elengedni mert a retre ahol talatam tele tomik csormelekel :) és ezért is tartottam meg
2011. márc. 5. 20:16
 3/14 anonim ***** válasza:
www.teknospark.hu-n nézz utána.
2011. márc. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
nekünk is volt jó nyolc évig mocsári teknősünk, mi is találtuk, az a baj, hogyha már nagyon megszokja hogy etetik stb. akkor ha visszateszed a folyóba nem tud megélni és ennivalót fogni ezért meghal :S
2011. márc. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
És tik vissza engedtétek?
2011. márc. 5. 20:39
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem tudnátok megmondani tápot adok neki és földigilisztát,hogy miert nem novekszik és télen nem eszik semmit.3 éve van nálam mikor befogtam akkor volt ojan 4cm most kb 7 ....Segitsetek....
2011. márc. 5. 20:45
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha megtartod, károsítod a természetet, védett. Veszélyes is, egy vadon élő teknős rengeteg parazitát, kórokozót hordoz, ráadásul harap is. A legjobb, ha tavasszal elengeded (most nem szabad a melegből hirtelen hidegbe vinni) és veszel egy ékszerteknőst otthonra, kevesebb lesz vele a baj és senkinek nem ártasz.
2011. márc. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De szerinted hova engedjek el egy 7 cces teknőst...Ez lehangoló hogy az emberek azzal dicsekednek hogy te hány teknőst tapostál ma össze...?..Ezért nem akarom el engeni inkáb szivesebben leadnám egy alapitvaánynak vagy valakiknek..
2011. márc. 5. 21:06
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha eddig tartottad, akkor mostmár tartsd meg. Bár szerintem visszavadulnak elég jól, nem hiába szaporodtak el az ékszerteknősök természetes vizeinkben. Hülye emberek vannak, de azzal nem segítesz a természetnek, hogy fogva tartod és meggátolod a szaporodását. Az alapítványok pedig ugyan úgy visszaengedik, ez a legtöbb, amit tehetnek.
2011. márc. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De ahol találtam a lakóhelyemtől 1km-re lévő réten.És azért nem akarom oda vissza engedni mert sajnos épitészeti hulladékokkal tömik be a rétet..De lehet hogy elviszem ha visszavadulna egy kisebb patak közelébe ...De szerintem ez még nem ivaréret kb 4 éves és 7cm
2011. márc. 5. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!