Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Rossz tartási körülmények...

Rossz tartási körülmények közül kimentett halak nőnek még?

Figyelt kérdés
A rendőrség segítségével sikerült 2010.12.22-én kimenteni pár halat egy rossz körülmények között élő családtól. Az akvárium volt 10 literes, benne 2 platti, 3 PINK dánió, 2 panda harcsa, 2 albínó harcsa. De a szűrés és a fűtés, illetve az élő növények hiánya miatt a víz színe sárga volt. Ezeket a halakat sikerült kimentenem. A dániók és a harcsák azóta szépen nőnek. De a 2 platti még mindig kb. 2 cm-es.
2011. márc. 6. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Rendőrséggel? Na ilyet sem hallottam még, mesélhetnél, hogy pontosan hogy történt ez, mert szívesen igénybe venném néha a segítségüket.

Ha 3 hónap alatt nem nőttek még, akkor szerintem már nem is fognak, bár fene tudja. A környezet és a táplálás meghatározó még a felnőttkori fejlődésükben is, talán helyre jöhetnek még. Etesd nyers, fagyasztott kajákkal őket (artemia, szúnyoglárva), az biztosan jót tesz. Na meg egy 50-100 literes tiszta vízű akvárium, jó szűréssel, rendszeres vízcserével, 25 fokos vízzel.

2011. márc. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, a rendőrséggel. Ismerősöm a rendőrségnél dolgozik, és egy ügyön dolgoztak, és házkutatás volt. Mindenről részletes leírást írtak. Amikor meghallottam, hogy akváriumról van szó, kértem róla egy képet. Utána elkobozták az illetőtől. Nálam 250 literben vannak elhelyezve. Fagyasztott szúnyog lárvával és Sera Vipannal etetem őket. Szűrésem 1500 liter/órás. 26°C-os vízben vannak.
2011. márc. 6. 22:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha már kinőttek a serdülőkorból, akkor nem fognak nőni. Van egy pár ilyen "besült" halam, most már mindegy mit csinálsz, ekkorák maradnak.
2011. márc. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!