Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem tudom, mi lehet a halak baja?

Nem tudom, mi lehet a halak baja?

Figyelt kérdés
Volt egy nagy páncélosharcsám, aminek egyik nap még semmi baja sem volt,másnapra telis-telelett véraláfutásokkal, harmadnapra pedig elpusztult. Pár napra rá egy guppyval hasonlóan jártam. Ma egy silver mollym pusztult el, ugy nézett ki, mint akit minden ereje elhagyott, és ment amerre az sodrás vitte.. Nem tudom,mi lehet a baj. A víz egy részét pár napja cseréltem, 24 fok és szűrés is van.
2011. márc. 8. 17:18
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nem írtam,hogy a silver molly is elpusztult.
2011. márc. 8. 17:29
 2/13 anonim ***** válasza:
Hány literes, hány hallal? Milyen gyakran van részleges vízcsere? Mióta üzemel? Mennyi növény van benne? Használsz-e bármilyen vegyszert?
2011. márc. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kb 100 literes az aksi, 23 hallal pillanatnyilag, vízcsere 2 hetente de akkor a fele. Nem használok vegyszereket. Növények vannak, tündérhínár, aponogeton, jávai moha, gömbmoha.
2011. márc. 8. 18:24
 4/13 A kérdező kommentje:
Tavaly nyár óta üzemel.
2011. márc. 8. 18:26
 5/13 anonim ***** válasza:
Vízcsere heti 25% és nem kéthetente 50%. Ez is lehet baj, hosszútávon nem kedvező. Szűrőd mindig üzemel?
2011. márc. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az szűrő működik egész nap, éjjelre pedig kikapcsolom (kb reggel 7-8-tól kb éjfélig van bekapcsolva)
2011. márc. 8. 18:44
 7/13 anonim ***** válasza:

AKkor itt a baj. Miért kapcsolod ki? TILOS KIKAPCSOLNI!!!

Az összes hasznos baktériumot megölöd vele (bár így újra se tudnak nagyon termelődni), aztán reggel mikor bekapcsolod, szépen benyomod a halaknak a döglött baktériumokat. Ez is mérgezi a vizet, de így nincs is ami lebontsa a halsz.rt és a maradék kaját, nem tudja mi semmisíteni a méreganyagokat, szépen felszaporodtak ezek a vízben, majd meghaltak. Ilyen egyszerű...nem hiába van az a szűrő...

2011. márc. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem tudtam hogy megállás nélkül kell működnie a bacik miatt. Hát, akkor bekapcsolva hagyom. Köszi a választ!
2011. márc. 8. 19:06
 9/13 A kérdező kommentje:
A miértre nem írtam: 2 dolog miatt kapcsoltam ki. Azt gondoltam, ha a víz folyton forog, akkor a halak nem tudnak nyugodtan pihenni este. A másik pedig az,hogy pszintén szólva én sem birok aludni, a szűrő hangja miatt mert az akvárium a szobámban van közel az ágyhoz.. de majd megoldom valahogy a dolgot. Megszokom :)
2011. márc. 8. 19:11
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha nagyon nagy a sodrás, állítsd úgy, hogy ne keverje nagyon a vizet. Egyébként is tudnak pihenni, mert lent nincs akkora sodrás, mint közvetlenül az áramlatban.

A szűrőnek önmagában nem szabadna nagy hangjának lennie. Nálunk megy egy külső szűrő, egy powerhead meg egy légpumpa, tavi porlasztóval. Mégis tudunk aludni, pedig 1 méterre van az ágytól az akvárium (300 literes). :) Majd megszokod. :D

2011. márc. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!