Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Amano garnélát sikerült...

Amano garnélát sikerült valakinek felnevelni?

Figyelt kérdés
Amióta megvan a 3 amanóm (kb egy éve), egyszer sikerült csak elcsípnem a nőstényt,a mint épp "rázogatta le" a kicsiket. Mivel nem tudtam, hogy mennyi só kell a kicsiknek a vízbe, azt csináltam, hogy 3 pohárba kül mennyiségú sót tettem. Fokozatosan növelve a só mennyiségét poharanként. Mindbe jutott kis garnéla, de sehol sem maradtak meg... volt valaki, akinek sikeres volt az amano-nevelés? Olvastam, hogy elég nehéz a nevelésük pont azért,mert brakk víz kell nekik?
2011. márc. 9. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Sose tarotottam Amanót, csak ezt olvastam róla.


Az Amano garnéla igényli a sós vizet (brakkvizet), kb 6 hónapos korában képes a tojástermelésre, a lárvák nagyon kényesek és speciális ellátást igényelnek. Nehéz feladat a tenyésztése, határozottan nagy eredmény, ha sikerül!


Ezek a kis lárvák néhány nap alatt elpusztulnak az édesvízben. Brakkvízben az átalakulás kb. 20 nap múlva történik meg, de a túl magas hőmérséklet lassíthatja a fejlődést.


Ideális ha a pH-érték közel semleges, a hőmérséklet 24 fok, a világítás 24-órán át megy. Gyengéd levegőztetés mellett, a lárvák körülbelül 20 nap alatt kelnek ki.

2011. márc. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én halottam már arról hogy sikerült valakinek, sőt magyarnak is. Azt halottam hogy a legjobb körülmények között is csak 5 ből 1-et sikerül felnevelni.
2011. márc. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Javítom nem 5 amanobol 1 et, hanem 5 petézésből 1 "alomból" pár életben marad.
2011. márc. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:

[link]

Itt van pár Amano garnéla nevelési napló, pontos recepttel.

2011. márc. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kösz mindent, Platypusnak pedig a linket. Beleolvastam, szerintem újra fogok próbálkozni. Nőstényem 2 napja petésedett be, ugyh most pontosabban is tudom követni az egészet,mivel van dátumom.
2011. márc. 9. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!