Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mik lehetnek ezek, és mi okozza?

Mik lehetnek ezek, és mi okozza?

Figyelt kérdés
Az akváriumban kis fehér gilisztákat láttam!Mik ezek és mi okozhatja a megjelenésüket?Hogy lehet tőlük megszabadulni?
2011. márc. 10. 13:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem a növényben volt, amit vettem, még szerencse hogy időben észrevettem őket, és az összt kipucoltam a növények közül. Én hipermanánozni szoktam a növényeket,így fertőtlenítem őket mielőtt az akváriumba raknám-ettől egy része a kukacoknak kiesett belőlük, ugy tűnik nem bírják. Engen is érdekelne hogy pontosan mik is ezek, én azt hiszem valami piócák... mert láttam nagyot is(kinyújtózva kb 2-3 cm), annak volt olyan tapadókorong féle szája, azzal cuppant rá az üvegre. Hogy a halak megeszik-e vagy van más mód a kiírtásra,nem tudom,remélem valaki más tud választ adni.
2011. márc. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én is szeretném tudni mik ezek.Kis vékony fehér színű férgek.Az akváriumomban minden steril volt a homokot kifőztem stb.És mégis ott vannak mik ezek?
2011. márc. 10. 14:13
 3/14 anonim ***** válasza:
Lehet hogy te isa növényekkel hurcoltad be, ha vettél mostanában növényt.
2011. márc. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem 2db gili volt egyszer régen, de az elég hosszú volt, vagy ilyen 3 centis, és vékony, 1 miliméteres és inkább szürke volt, de azt nem ették meg a halak, ki kellett bányásznom hálóval.
2011. márc. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem nem vetem növényt per pillanat nincs is benne!

Minden steril volt és mégis ott vannak!

2011. márc. 10. 14:27
 6/14 gfero ***** válasza:
szerintem planáriárol van szó ha sok a kajamaradék mivel túleteted a halakat megjelennek .ne etesd a halakat legalább 2-3 napig cserélj gyakrabban vizet 30%-ot.a szűrés menjen maximumon.
2011. márc. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Platypus ***** válasza:
Ha kis fehér cérnaszerű valamik, akkor azok fonálférgek. Új akváriumban gyakran megjelennek, nem ártanak semminek, és hamar eltűnnek maguktól. Ha szélesebb, lapos, búzaszem alakú és méretű valamik, akkor azok planáriák. Azoktól nehéz megszabadulni, de ha nem etetsz túl, nem fognak vészesen elszaporodni.
2011. márc. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon kicsi pár mili méter nagyságúak!Van amelyiket alig lehet látni de amik nagyobbak azokat már jól észre lehet venni.
2011. márc. 10. 17:21
 9/14 anonim ***** válasza:
2011. márc. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
ez nagyon nagy nagyítással készült?ilyen részletesen nem lehet őket látni.nagyon kicsik csak azt látni hogy másznak mint az állat.olyan vékonyak mint 1 hajszál.
2011. márc. 11. 08:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!