Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ramirezi vagy kakadu törpesüge...

Ramirezi vagy kakadu törpesügerek tarthatók együtt bettákkal?

Figyelt kérdés
2011. márc. 11. 20:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Elképzelhető. Elég ritka párosítás, ezért kevés róla az info. Én inkább nem próbálnám meg.
2011. márc. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Igen, mindkettő, leginkább egy kakadu hímből nézem ki, hogy nekimenjen egy bettának, főleg, ha ikrákat véd.

De nem komolyak az összetőzések, és ha van elég hely, akkor békesség van.

Remélem "betták" alatt nőstényeket értessz.

2011. márc. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 gfero ***** válasza:
lehet együtt tartani csak ezeknek egy 26 fokos víz kell.
2011. márc. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nos, egy 150 literes akváriumra gondoltam, 1 hím és 4 nőstény bettával, és ezekhez jönne 1 pár ramirezi vagy néhány (max 4) kakadu. Ja és törpe szívóharcsák. Tudom hogy fura párosítás, de iszonyúan tetszenek ezek a fajok, és ahogy olvasgattam elméletileg nincs akadálya, de gyakorlatban nem tudom mennyire működne.
2011. márc. 11. 20:19
 5/15 gfero ***** válasza:
csak ezek inkább a fagyasztott eledelt részesítik előnyben,és egy kiváló vízminőséget igényel jó szűrést pláné a pillangó tarkasügér.
2011. márc. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 gfero ***** válasza:
inkább a kakaduból vegyél vagy 6-8 darabot és én kevernék a csapvízhez ioncserélt vizet mivel ezek a sügerek inkább a lágyabb savas vizet szeretik
2011. márc. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Aham, én is inkább a kakadu felé hajlok. Az ioncserélt víz nem lenne hatással a bettákra?
2011. márc. 11. 20:36
 8/15 gfero ***** válasza:
nem.tegyél mondjuk 10 liter vízhez 3 liter ioncserélt vizet de előtte nem ártana lemérni a ph-értéket másodjára már fogod tudni az arányt .kb egy 7 ph-értékű vizet állíts be így sokkal szebb színezetű lesz a hal is mert a nem megfelelő víztől fakók és sima csapvízben ezek a sügerek nem is élnek meg.nem tudom nálad milyen kemény és menyire lúgos a víz ,vegyél Tetra test 6 in 1 test vagy az akváriumból vigyél el 1-2 dl vizet akármelyik akvaristikai boltba és kb 300 ft-ért lemérik
2011. márc. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Barátomnál 2 kakadu, 2 ramirezi és az öreg vitorláshalam, és egy leopárd botia van összezárva. Ezek nem bántják egymást, a botia meg írtó édes. Vegyél azt is, az a legjobb fej az összes közül, az össze-vissza úszkál egész nap és rámászik néha többiek hátára, de azok le se tojják, nem érdekli őket. A kakaduk és ramirezik inkább egymást szokták fenyegetni, de az se komoly.
2011. márc. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Jaj de jó. :) Örülök hogy megvalósítható. :) Viszont ez a vízlágyítás még nem annyira tiszta nekem. Ioncserélt vizet hol lehet kapni? A forralt víz vagy a desztillált nem megfelelő erre? A savanyítást ti hogy oldjátok meg? Még csak tervezem az akváriumot, úgyhogy nagyon sok tanulnivalóm van mire eljutok odáig hogy ténylegesen belevágjak.
2011. márc. 11. 23:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!