Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem eszik az aranyhalam?

Miért nem eszik az aranyhalam?

Figyelt kérdés
Vízcsere után nem evett a halam.2napig szinte csak az akvárium alján tanyázott,néha orral lefelé,keveset mozgott.3.nap már többet úszkált,de még mindig nem evett...4.nap,vagyis ma,rendesen úszkál,sokat pipázik,de még mindig nem evett!Az én kis mohó halacskám 4 napja nem evett semmit,egy morzsát sem,semmit!Mi baja?
2011. márc. 11. 21:53
1 2
 1/16 gfero ***** válasza:
mivel eteted,mekkora az akvárium,hány fokos a víz?használtál vizelőkészítőt pihentetett vizet?nem látszik semmi betegségre utaló jel?
2011. márc. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szia!Kicsi akvárium' van.Nem régen kaptam szülinapomra,most akarok venni egy megfelelőt hétvégén,vagy jövőhéten...Az tudom,hogy kicsi neki.Igazából most tanulkozok ki,hogy miket kell vennem,csinálnom...Ilyen aranyhalaknak való granulátummal etettem eddig.Ezidáig falánk volt.Eddig ioncserélt vizet vettem bele,de legutóbb tisztított vízzel(van ilyen víztisztító berendezésünk és onnan engedem) töltöttem fel ,nem hagytam állni,nem kezeltem semmivel.Azóta van ez,hogy nem eszik...
2011. márc. 11. 22:09
 3/16 gfero ***** válasza:
szia akkor megvan a baj aranyhalat de mást se szabad ioncserélt vízbe rakni mert nagyon lágy savas ,ezt egyes lazachoz meg egy pár halhoz szokták használni most nem sorolom fel de akkor is csak vegyítve a csapvizzel beállítanak egy 6,5-7 ph értékű vizet,az aranyhal inkább a lúgosabb vizet kedveli kb7,5 ph-értéküt ami megfelel a csapvíznek.de lehet hogy a ti vizetek szűrő ami rajta van lágyítja a vizet ami nem felel meg az aranyhalnak.mérjétek le a víz paramétereit bármely akvaristikai boltban megcsinálják kb 300 ft vagy vegyetek egy Tetra 6 in 1 Testet.a ioncserélt vizet felejtsd el aranyhalnak nem jó.
2011. márc. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Megváltoztak a vízparaméterek ez elég nagy gond.


Olyan vízben tartsd amiben a boltban is tartották. Ha ott sima csapvíz volt, akkor nálad is az legyen.


Az ioncserélt az egy tök lágy víz, és lehet hogy neki csapvíz kéne. Sosem tartottam aranyhalat, de ez így hamar meg fog dögleni, az tuti 100%.


Már a harmadik féle vizet kapja, szerencsétlen.

Ez így nagyon nem jó neki.

2011. márc. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Inkább tedd szűrés nélküli csapvízbe, az jobb lesz.
2011. márc. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 gfero ***** válasza:
a csapvizet hagy piheni 1 napig vagy vegyél tetra aqua safet és evvel kezeld a vizet de minél hamarabb mérjétek le a vizeteket és addig se ártana valahonnan szerezni rendes csapvizet de pihentesd legalább 12 órát mielőtt beleöntöd,és utána csak hetente 30%-át a víznek szabad lecserélni az összes vizet nem szabad. az aranyhalnak min 100 literes akvárium kel és erős szűrés.tényleg van szűrőd?
2011. márc. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az ioncserélt vízzel eddig nem volt gond,de legutóbbi vízcserénél ennek hiányában(gondoltam,milyen jó lesz neki a tisztított víz)a csapról engedtem tisztított vizet,azóta nem eszik...A sima csapvíz?Hagyni kell állni?vagy keverjem szűrvízzel?4napja nem evett...meddig bírja így?
2011. márc. 11. 22:42
 8/16 gfero ***** válasza:
tegyél sima csapvizet de előtte álljon legalább 12 órát ameddig eltűnik belőle de ha használsz vizelőkészítőt akkor nem kel várni.így nem sokáig fog élni a halad az biztos.
2011. márc. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 gfero ***** válasza:
nem azért fog meghalni mert nem eszik hanem a rossz vízminőség miatt hamarosan beteg lesz mint már mondtam teljesen a vizet 1-2 évente szokták lecserélni de hetente a víz 30%-át szokták leszívni úgy hogy az aljzatot is fel porszívózzák.
2011. márc. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket!!! :( Remélem megmarad...Kellett ez nekem 2 kisgyerek mellett...Nem én vettem,kaptam szülinapomra ezt a szépséget...
2011. márc. 11. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!