Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A heti rendszeres vízcseréhez...

A heti rendszeres vízcseréhez milyen "szereket" használtok?

Figyelt kérdés
Mindig pihentetett vízzel csinálom,teszek hozzá Sera Aquatant s használok még Sera Nitrivecet.Ez utóbbit jó ha használok?Illetve vízcserekor néha lehűl az akvárium vize 22-23 fokra ez baj lehet?(persze a fűtő azonnal bekapcsol)
2011. márc. 13. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmit. És nem a hozzá nemértés miatt.
2011. márc. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A nagy hőingadozás nem jó, hát 1-2 fok még elmegy.


Én nem használok semmit, csak vizet félrerakom aztán másnap csere. Mivel fűtőm sincs, de a lakásban 24 fok van így nem tudom elrontani a vízhőmérsékletet.


De ha lakásban csak 20 fok lenne, akkor öntenék mellé egy kis forró vizet és így kihoznám 24 fokra, majd aztán önteném bele az akiba. Ha csak egy minimális friss csapvíz van benne az nem számít, attól nem lesz beteg senki.

2011. márc. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Doruss ***** válasza:

Én is sera aquatant használok, meg úgy kéthetente növénytápot (sera florena).

Amúgy egy-két fok eltérés nem okozhat nagy gondot, de jobb lenne, hogyha a vizet, mielőtt beleöntenéd az akváriumba, forróvízzel kiegyenlítenéd, hogy azonos legyen az akvárium hőmérsékletével. Úgy biztos nem lesz gond. És annyi friss csapvíz nem árt, ahogy az előttem lévő is írta, pláne ha vízelőkészítőt is használsz.

2011. márc. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gfero ***** válasza:
40%
a sera aquatant nem árt ha használod mert leköti a klór mellett a nehézfémeket is de ha nincsenek valami kényes halaid és pihenteted 1 napig nem muszáj bele de azért jó.ha 1-2 fokkal hidegebb a víz a részleges vízcserénél nem lesz semmi bajuk csak ne sokkal hidegebb .a sera nitrivecet egy rég üzemelő akváriumnál nincs értelme használni.gyógyszeres kezelés után,új szűrő vagy teljes vízcserénél lehet de most nem kell.
2011. márc. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én sem használok semmit, legalábbis vízcseréhez.

Viszont növénytápszert és carbot naponta adagolok.

2011. márc. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!