Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azokat kérdezem, akiknek a...

Azokat kérdezem, akiknek a kutyájuk családtag: mennyiből hozzák ki a havi ellátását? Mik tartoznak a rendszeres kiadásokba?

Figyelt kérdés

Leszámítva ezeket: oltások, féregtelenítések, ivartalanítás, chip, felszerelés (kutyaház, sétához).


Esetleg azt is megkérdezhetném, hogy mi a foglalkozásotok? Ha valakinek van kedve odaírni, és nem kell teljesen konkrétan, kategorizálva is tökéletes, ha nem veszitek tolakodásnak :)


2011. okt. 11. 00:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két kutyám van.1 németjuhász,és 1 palotapincsi.

Ha nem vesszük azokat amiket kiemeltél akkor nem kerülnek sokba.Házi koszton élnek.De ezen kívül veszünk száraztápot,kutyaeledelt.A palotapincsim nem tudom miért de egy fajta macskatápot imád nagyon Neki abból veszünk minden napra egyet.Ezzel a táppal együtt havonta olyan 5000-8000 forint között van a költségünk.

Orvoshoz ritkán megyünk mert egészségesek a korukhoz képest.A németjuhász 14 éves,a palotapincsi 12 éves.Nyugdíjasok,és családtagok..

2011. okt. 11. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mivel külföldi vagyok, és a Ft-ot nem annyira ismerem, euróban adom meg az adatokat. Én még mindig tanulok, évek óta abszolvens vagyok, k.b. egy éven belül végzek. Tehát pénzt nem keresek, a férjem mezőgépszerelő, s havonta k.b. 250 eurót keres + amit még összemaszekol, ami nyáron havonta majdnem eléri a fizetése felét, télen meg ugye semmi, mert akkor maszek meló sincs.

7 éves német juhászkutyánk van. A tápja havonta a jutalomfalatokkal együtt k.b. 12 euró. Kap mellette házi kosztot is, ami nem azt jelenti, hogy a lerágott csontot kapja el, hanem zöldségfélét, egy kis húst, tésztát, tojást, stb. Ezt inkább össze sem számolom. Hetente veszünk neki 1 liter joghurtot is, ami havonta 3,5 euró. Egy rendes hónapban ettől többet nem is kell rá költeni. Négyhavonta féregtelenítjük, az 3,5 euró. Évente 1-2 alkalommal szokott beteg lenni, ami alkalmakként 12-15 euró. Plusz 3 euró a veszettség elleni oltás. Nagyon ritkán vannak extra kiadások ezen felül, pl. most vettünk neki egy nagyon komoly pórázt, ami 15 euró volt. De ez nagyon sokáig elég lesz.

Szóval egy évre 248 euró jön ki, ami a férjem egy teljes havi fizetése.

De mellette macskánk is van, a termetét tekintve szerencsére kisebb igényekkel, de azért nem arányosan kisebbekkel. A kaja kevesebbe kerül, a féregtelenítés is, de az állatorvos ugyanannyiba.

2011. okt. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

07:34 " Plusz 3 euró a veszettség elleni oltás"


Basszki! Te hol élsz? Megyek oda olttatni a spánieleket, mert itt egy sima vizsgálati díj 1500-4000,-Ft között van (3,4-13EUR középárfolyamon) az oltás pedig 3900-4900-6000 Ft attól függően, hogy kombinált vagy sima veszettség. Ez mai középárfolyamon: 13-16-20,4 EUR itt, kedves kis Magyarországunkban

2011. okt. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Alkalmazott vagyok, irodában, és kap havi csonterősítőt tbl-t 800 ft, tápot egyszerre veszünk 12-15 kg-t az olyankor 5-6 ezer, az elég neki vagy fél évig (kicsi kutya).

Egyébként egyszeri kiadások is voltak: kosár 5ezer, póráz, nyakörv 3e, van neki plédje stb.

Doki sajnos egyre gyakrabban, idős már, így negyedévente számolok még + 4ezret.

Alapvetően rendszeres kiadás csak a kaja.

2011. okt. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerbiában.
2011. okt. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Yorkshire terrierem van, én egy cégnél dolgozok. (havi 130ért)

Ami rendszeres kiadás, az a kajája. Orijent, vagy Acanat kap, fél évre nagyjából 7000 Ft. De kap mellette főtt kaját is néha. Tehát havi ezres.

3 havonta ki kell nyomni a bűzmirigyét, 1000 ft.

Kutyakozmetikus, havonta, másfél havonta 2000.


Azt hiszem más nincs:)

2011. okt. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két csivavám van és egy németjuhászom (márciusban jön egy kölyök németjuhász)

A csivavák és a németjuhász tápja összesen 14.000 Ft-ba kerül egy hónapban. Természetesen prémium tápok.

Kutyaiskolába járunk a németjuhásszal, ami havi 5.500 Ft.

Adminisztrátorként dolgozok, 120e fizetéssel.

2011. okt. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kajája prémium táp meg van havonta 7000Ft-ból. Viszont az egyéb, mert hát mindig van egyéb, labdácska orvoska bolhairtócska..... elosztva havi átlagra 15000.-Ft.
2011. okt. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bullmasztiffom van (kölyök még), Royal Canint kap (15 kg-os kiszerelés - 15eFt-tól felfele kapható), a napi előírt mennyiség 2/3-át adom tápban, a többi gyümölcs stb. egyéb "finomság", hogy szokja a dolgokat. Jelenleg így 30 dkg a napi adagja. No meg persze a tanuláshoz a jutifalat, de ez a legkisebb ktg (300Ft/zacsi és 1 hétig biztos elég). Ezen kívül most fogok neki venni zöld kagylókivonatos cuccot, ez 300db tablettát jelent és 15eFt-tól indul az ára. Orvosra elég sokat költünk per pill, gyakorlagilag 2 hetente megyünk, vminek mindig történnie kell.. És itt most nem az oltásokra gondolok.. De persze semmi komoly, de azért árban húzós. Vasárnap kezdtük a kutyaovit, ez 6000Ft és 12 alkalom. Én adminisztrátorként dolgozom.
2011. okt. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A táp havonta 15 000 Ft. A bolhaírtó (Advantix) is havonta kell, az 2500 Ft. Van fogkrémje, 1 db 2000 Ft, egy hónapig tart ki ez is. Aztán még van nercolajos permete, ez olyan 800Ft, meg néha veszek neki tejet meg jutalomfalatot, ez havi szinten olyan 1000. Meg kap csonterősítőt is, az 1500 egy hónapra.

Úgy összesen 22 800 Ft, a féregtelenítést, oltást, kutyaházat, fekhelyeket, játékokat, pórázt, fésűt, sampont leszámítva, amik nem havi költségek. Egyébként egy 2 éves ír szetterről van szó.

2011. okt. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!