Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen baleseteket követtél...

Milyen baleseteket követtél el? Akvarizálással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Gondoltam megosztom veletek mi történt szegény red cherryeim, nem direkt csináltam, nagyon sajnáltam is őket... Az volt, hogy mikor az első kolónia garnélát hazahoztam, kicsit hidegnek találtam a vizet, féltem, hogy megfáznak és elpusztulnak, így gondoltam csak egy picit ráteszem a radiátorra a zacskót... ott felejtettem kb 5-10 percre,mert valami elvette a figyelmem. Ennyi elég is volt.. Mikor észbekaptam, felpattantam és rohantam levenni őket. A garnélák fölfordultak (szó szerint a hátukon feküdtek mozdulatlanul), azt hittem elpusztultak. Mindjárt elkezdtem lassan, fokozatosan hűteni a vizet, és láss csodát-föléledtek, pár perc után! Megkönnyebbültem azonnal..

Nektek volt már valamilyen akvarisztikai balesetetek? Pl hazafelé uton kilyukadt, halakkal teli zacskó...? Meg ilyenek?


2011. márc. 14. 16:54
1 2
 1/12 Bán Máté ***** válasza:

Nekem a legnagyobb bakim az volt mikor a gurámit összeraktam aranyhalal és kisebb akvikba tartottam a halakat mint kellett volna.


13F

2011. márc. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát ez nem tudom mennyire baleset,de megosztom Veled. Tegnap előtt vettem egy algaevő harcsát,és elég picike. Éjjel azon kaptam magam,hogy megállt a szűrű.Kiakartam venni,és akkor hirteln kiúszott a csövéből a harcsa. Szóval most figyelnem kell,hogy ne nagyon másszon bele,mert a végén még vagy saját magát,vagy a többi halat kinyírja.
2011. márc. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

bereek


Amikor megkaptam a legelső halamat(sziámi harcoshal) az első takarításnál egy kicsi edénybe raktam a wc víztartójára helyeztem egyszer csak egy nagy csobbanás és a hal már a wc-ben volt gyorsan kihalásztam szerencse, hogy nem öntöttem még ki megmostam a régi vízbe nem tudom hogyan, de túlélte.Még az állatorvosommal is megvizsgáltattam.:D

2011. márc. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Uhh. Nehéz lenne felsorolni.

Szemezgessünk a régmúltból, ezek kb. 10 éve történtek:

Vettem egy kék rákot, ami egy idő után átvette az uralmat és elég sokat megcsócsált a halakból.

Rengeteg elevenszülő porontyot bizniszeltem el kiskoromban, a szakszerű szállítás közben nem egyszer lettem nyakig vizes.

Kishalakat mentettem leszívócsővel, akkor nyeltem a vízből bőven.

Ejtettem el akváriumot, koccoltam neki kádnak, ajtónak.

Az unokatesóm be is szakított egyszer egy kádat.

Próbáltam teknősparadicsomot csinálni a társasház homokozójában, de valaki betemette teknőssel együtt. Túlélte, még ma is jól van :)

Planktonozás közben beleestem a vízbe és még meg is büntettek, mert azt hitték orvhalászok.

Hát, biztos vannak még mesélni valók, most ezek jutottak eszembe. Mióta felnőttem, már kevesebb hülyeséget csinálok, jobban vigyázok :)

2011. márc. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Huha, van itt aztán minden :D

Velem is volt, hogy WC-ből halásztam ki guppyt.. de ő is túlélte :). A teknős meg az orvhalász nagyon nagy XD. Többi is jó :). Jöhetnek még :)

2011. márc. 14. 17:20
 6/12 anonim ***** válasza:

bereek


Ahogy olvasom murr szövegét nekem is eszembe jutott, hogy én is ejtettem már akváriumot és szilánkokra tört sajna.Mindez egy hetes nyaralás előtt pár órával.Szerencse, hogy volt egy jó nagy akváriuma a haveromnak és addig nála voltak a halak.Azután a pécsi vásáron vettem olcsón egy akváriumot nyaralás közben.

2011. márc. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én nem is tudom, hogy hogy történt..de a radiátortól 50 centire kb van a szekrény. És én odaraktam az algaevőket üvegbe, hogy majd bele burítom az aksiba csak előbb eszek.Jól laktam és feljöttem. Mire észbe kaptam és lementem az algaevők már meghaltak. De nem is volt meleg a vizük. Nem hinném, hogy felforrt volna a vizük. passz..:S

Azóta ha veszek halat vagy hozok egyből aksiba rakom őket!

2011. márc. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Velem körülbelül egy hónapja történt hogy a guppim megszült és átraktam a kicsiket egy 20les akváriumba(amit nem ettek meg),és egyik reggel ülök a gép előtt kortyolgatom a kávémat hogy felébredjek erre hallok egy hatalmas nagy durranást, egyből felébredtem rohantam a nagy akváriumomhoz hogy mi történhetett biztos eltörött a kicsivel nem is foglalkoztam. Nem láttam rajta semmit, hát mondom jól van akkor nem tudom mi lehetett az,kb 1 óra múlva mászkálok a szobába beleléptem a vízbe,nézem hát ez meg most mi itt meg hogy került ide,nézek az kis akváriumra negyedig van vízzel,guppik gyorsan bele nagy akváriumba gondolkodás nélkül erre megették őket a nagyok:/

Most meg a jávai mohával beköltöztettem egy red cherry garnélát, azt meg most a bettám üldözte,de sajnos nem tudom mibe átrakni:(

2011. márc. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

éppen mai történet: már vagy fél éve rendeztem be a mostani akváriumot, azóta csak vizet cseréltem, szal leülepedett a kosz a kavicsaljzatba rendesen. szedem szét a szűrőt(külső, jó nagy), rengeteg zöld kosz benne. kimostam a szűrőköves zacskót, és kiburítottam az aljából a zöld szutykos vizet, erre mi volt benne?!! kb 20 maláj tornyoscsiga, 2 red cherry garnéla, 1 kisguppi és 2 párduccsík(kuli-kuli)!!! A párduccsíkok még decemberben tűntek el, de akkor még volt egy tollasbajszú harcsám, azt hittem az ette meg őket. Az egyik kapásból fejest ugrott a lefolyóba, nem volt sok esélye... de a másikat sikerült fölvakarni a földről és túlélte. visszakerült az akváriumba, remélem nem ment vissza a ''jó kis helyére''...

Decemberben történt egy másik, amikor táskába raktam a halas zacskókat, mire átértem a másik városba folyt a víz..de pont úgy lyukadt ki mind2 zacskó hogy a alul megállt egy kis víz és ott tátogtak a halak:) túlélte mind.

Na meg kiugrálnak. Ma az egyik platti(az elevenszülők magasugróbajnoka) ''akciózott'', de láttam a szemem sarkából és gyorsan visszakerült. A fent említett tollasbajszú harcsa olyankor ugrott ki amikor nem láttam: egyszer csak szólnak nekem, hogy tudok-e róla hogy az egyik hal a padlón hasal? na bakker... kérdeztem csapkod-e, azt mondják nem. na, akkor már mindegy, de hátha... odamegyek, megpiszkálom, mozog még. visszaraktam, túlélte. de már nem sok hiányzott neki, a bőrét borító csúszós réteg eléggé kiszáradt, és egy jóideig világosbarna folt volt a hátán, valószínűleg a kiszáradás miatt. A harmadik, egy neonhal szintén az utolsó pillanatban menekült meg, amikor arra figyeltem fel hogy mi az a mocorgó kis fényes izé a szőnyegen... azt hittem először hogy bogár szárnya csillog. nézem, nézem, rájövök hogy jé, egészen olyan mintha neonhal csapkodna.... ....%/=(ÖÖ~ˇ^^˘°˛!!!!!!!!!!!!

az is túlélte.

2011. márc. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én megbotlottam és egy kis akváriumot beöntöttem a kanapéba halakkal. Volt egy sügér aminek túl lágyítottam a vizét és megdöglött. Egy ancit megfullasztottam CO2-vel.

Asszem más nem volt.

2011. márc. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!